Naslovna »2018 » novembar » 06

Obavještenje o takmičenju povodom 25. novembra, Dana državnosti BiH

Perzijsko-bosanski koledž sa internatom planira i ove godine organizirati takmičenje za učenike završnih razreda osnovnih škola Bosne i Hercegovine koje se već četrnaestu godinu održava u Koledžu povodom 25. novembra, Dana državnosti BiH - pod već poznatim motom ZNANJEM GRADI BiH.
Ovim putem Vas obavještavamo da se tradicionalno takmičenje ove godine poklapa sa kalendarom proslave četrdesetogodišnjice Islamske revolucije u IR Iran i godišnjicom rođenja Poslanika s. a. w. s.
Takmičenje će biti, kao i prethodnih godina, iz predmeta Bosanski jezik i književnost i Matematike. Pored takmičenja, želja nam je upriličiti lijepo druženje nastavnika i učenika, a glavni cilj je testiranje znanja i razvijanje takmičarskog duha kod učenika.
Prošle godine na takmičenje smo pozvali 100 osnovnih škola iz cijele Bosne i Hercegovine, a na samom takmičenju je prisustvovalo 26 škola sa preko 180 takmičara. Za osvojena prva mjesta, osim prigodnih nagrada, je i stipendija za besplatan upis u I (prvu) godinu školovanja na „Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“.
Ove godine planiramo pozvati škole koje su prošle godine zauzele prvih 5 (pet) mjesta, te 20 (dvadeset) novih škola, među kojima su neke i iz Republike Srpske.
Pravo učešća imaju i učenici iz škola koje se ne prijave na ovo takmičenje, pod uvjetom da su završni razred osnovne škole i da ih roditelji ili nastavnici prijave i dostave njihovu dokumentaciju.
Zadovoljstvo nam je pozvati Vašu školu da 23. novembra (petak) uzme učešće na takmičenju i time uljepšate obilježavanje ovog značajnog praznika.

Category: Obavijesti | Views: 175 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (42)