« 1 2 3 4 ... 37 38 »

Školska lektira je mjesečna obaveza. Kako ne bi uvijek bila zamorna i teška i tako stvarala teret učenicima, nastavnice Dženana Razić i Amina Šišić potrudile su se da probude kreativnost i maštu kod učenika šestih razreda. Ovaj put lektira je bila prezanimljiva i na kraju se čulo samo pitanje:kad je naredna?
Views: 16 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Dana 30.04. 2019. godine učenici predmetne nastave zajedno sa svojim nastavnicima imali su studijsku posjetu Ahmićima i Travniku. Ahmići su malo selo u Srednjoj Bosni., gdje je izvršen ratni zločin koji su počinili pripadnici HVO 16.aprila 1993.godine nad bošnjačkim civilima . Ubijeno je 116 osoba. To je bio najveći pokolj u sukobu Bošnjaka i Hrvata. Nakon odavanja počasti žrtvama, učenici su nastavili put ka Travniku, gdje su posjetili Staru tvrđavu, kao i tek obnovljenu Šarenu džamiju.
Category: Posjete i izleti | Views: 17 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U petak 26.04. 2019. godine u našoj školi je održana priredba "U susret Ramazanu". Učenici su zajedno sa svojim učiteljima, kao i nastavnicom vjeronauke Eminom Muminović pripremili očaravajuću priredbu, koja se sastojala od učenja ajeta iz časnog Kurana, ilahija, igrokaza, recitala. Zahvaljujemo se fondaciji "Europe Aid Foundation/Avrupa yardim vakfi" koji su obezbjedili paketiće za učenike povodom nadolazećeg mjeseca Ramazana, koji su podjeljeni svim učenicima na kraju priredbe .
Category: Dešavanja u školi | Views: 153 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (74)

Učenici VIa i VIb razreda su učestvovali u radionici za programiranje koje je organizovala JU "Gradska biblioteka" Visoko. Zahvaljujemo se na pozivu, a naši učenici su bogati za još jedno iskustvo i znanje.
Category: Projekti | Views: 16 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Category: Projekti | Views: 15 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)