« 1 2 3 4 ... 35 36 »
Kao i prethodnih nekoliko godina, za vrijeme proljetnog raspusta naši učenici četvrtog i petog razreda su boravili u Krajini na ekskurziji. Posjetili su prelijepa mjesta kojih će se rado sjećati dugo godina zahvaljujemo se učiteljicama Samiji Gurdić - Gradišić i Nedžmi Čakalović, kao i učitelju Namiru Bašić i profeseru Eminu Bašiću, na uloženom trudu oko organizovanja i realizacije eksurzije.
Category: Posjete i izleti | Views: 31 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

Vrijedne učenice VI a su na kraju mjeseca marta obradile lektiru na neuobičajen način. Nakon što su sve pročitale knjigu Šukrije Pandže " Samo još kosovi zvižduću", na času bosanskog jezika i književnosti su u grupama , na svoj kreativan način, prikazale neke priče iz ove zbirke. Knjiga im se mnogo dopala , ali i to što su mogle na ovaj način obraditi lektiru. Želja im je da nastave s ovakvim načinom rada, a nastavnica Dženana Razić je obećala još ovakvih časova jer je bila prezadovoljna ovim učenicama, njihovim radom, kreativnošću i ozbiljnim pristupom času lektire.
Category: Dešavanja u školi | Views: 20 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Category: Dešavanja u školi | Views: 18 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Na Kantonalnom takmičenju iz Bosanskog jezika i književnosti, održanog 29.03.2019.godine, naša učenica Sukejna Hodžić je osvojila 1. mjesto, dok je učenica Emina Kaplan bila 17. Čestitamo našim učenicama, kao i nastavnicama Dženani Razić i Amini Šišić koje su vrijedno pripremale učenice.
Category: Takmičenja | Views: 16 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Dana 26.03.2019.godine, nastavnica Alma Zahirović je održala ogledni čas iz predmete geografija sa učenicama VIII a odjeljenja. Nastavna jedinica ovog časa je bila Geografski položaj, smještja, podjela i reljefna obilježja Amerike. U uvodnom dijelu časa učenice su pogledale kratki video o otkriću Amerike, a nakon toga su u grupnom radu zajedno sa nastavnicom učenice obradile podjelu i reljefna obilježja Amerike. jedna od grupa je imala zadatak da pomoću stiropora izrade maketu Grand kanjona.
Category: Dešavanja u školi | Views: 15 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)