Naslovna »Arhiva novosti

« 1 2 ... 22 23 24 25 26 27 »

U subotu 14.05.2011. godine u sklopu odgojno-obrazovnog kampusa "Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom" održalo se 16. Federalno prvenstvo iz matematike učenika osnovnih škola. Takmičenje se odvijalo u prostorijama OŠ "Đulistan". Svi učesnici su bili zadovoljni organizacijom.

Spisak učesnika koji su se plasirali na Državno takmičenje - Juniorsku olimpijadu BiH

1. Đonlagić Azur 7/9 Novi Grad Tuzla

1. Spahić Vedad 7/8 Meša Selimović Zenica
2. Djedović Naria 7/8 Sv. Franjo Tuzla
3. Zdilar Paško 7/8 Kiseljak Kiseljak
4. Bešić Emir 7/8 Otoka Otoka Bosanska
5. Rizvan Anesa 7/8 Mula Mustafa Bašeskija Visoko

1. Papić Demir 8/8 Deveta osnovna škola Ilidža
2. Biogradlija Senija 8/8 Edhem Mulabdić Zenica
3. Kreho Adnan 8/8 Behaudin Selmanović Banovići
4. Modrić Emina 8/8 Banovići Sarajevo
5. Mustafić Kemal 8/8 Čengić Vila I Sarajevo
6. Šišić Melika 8/8 Kovačići Sarajevo
7. Mustafić Ibrahim 8/8 Đulistan Ilijaš
8. Nurkanović Ajla 8/8 Jala Tuzla

Category: Takmičenja | Views: 1029 | Added by: djulistan | Date:

Danas je Reis ul ulema BiH dr. Mustafa efendija Cerić posjetio kompleks O. Š. "Đulistan", "Perzijsko-bosanskog koledža" i predškolske ustanove "Behar" u pratnji 40 imama iz nekoliko medžlisa koji gravitiraju opštini Ilijaš tj pomenutoj ustanovi. Susret domaćina i gosta je bio prijatan, srdačan i topao. Domaćini na čelu sa direktorom Fuadom Dedićem, šejhom Džaferom Zareanom, direktorom Seadom Poturkom i direktoricom predškolske ustanove su se potrudili da gosti vide postignute rezultate u protekloj deceniji rada, kao i zacrtane ciljeve u budućnosti.

Category: Značajni gosti | Views: 482 | Added by: djulistan | Date:

Učenici, nastavnici i ostalo osoblje naše škole obilježili su dan planete Zemlje radno, tako što su svi uzeli učešća u akciji čišćenja školskog dvorišta i šire okoline škole. Sakupljeno je nekoliko kesa smeća kojeg smo uredno odložili na predviđeno mjesto za smeće.
Nakon toga uređen je školski cvijetnjak, zasađene su nove sadnice i izvršili smo zalijevanje već posađenog cvijeća.
Učenici su, zajedno sa svojim nastavnicima, uložii maksimalan trud u ovoj akciji što se najbolje može vidjeti u školskom dvorištu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 440 | Added by: djulistan | Date:

Tokom današnjeg dana obilježen je dan planete Zemlje. Dan planeta Zemlje (Earth Day) obilježava se 22. aprila - travnja u više od 150 zemalja diljem svijeta.
Na konferenciji UNESCO-a 1969. godine John McConnell prvi je put predstavio ideju obilježavanja Dana Zemlje i iste je godine dizajnirana Zastava Zemlje, a sam je naziv "Earth day" prvi put upotrijebio 21. ožujka gradonačelnik San Francisca Joseph Alioto 1969. g., u proglasu kojim je odlučeno da se u gradu i na područja San Francisca proslavi kao Dan planeta Zemlje.
U BiH se Dan planete Zemlje organizirano obilježava od 1990. godine.
Dan planete Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine kada je tokom Konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru na kojoj je sudjelovao velik broj predstavnika vlada i nevladinih udruga usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja.
Na prijedlog bolivijske vlade 2009. godine Opća je skupština Ujedi­njenih naroda 22. april proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje.

Category: Dešavanja u školi | Views: 450 | Added by: djulistan | Date:

Takmičenje iz geografije
Kantonalno takmičenje iz geografije održano je 18.4.2011 godine u Sarajevu. Učenici naše Škole su postigli sjajan rezultat. Okitili smo se titulom kantonalnog prvaka iz geografije.
Plasman:
1. mjesto - Lejla Pašić
6. mjesto - Adnan Omerović

Category: Takmičenja | Views: 1011 | Added by: djulistan | Date: