« 1 2 ... 22 23 24 25 26 ... 31 32 »

Sportska sala Kampusa PBK je bila mjesto poprišta utakmica fudbalskog turnira za učenike viših razreda (VI - IX razred). Turnirom je rukovodio prof. Kenan Strojil, koji zaslužuje pohvale za fer i korektno suđenje. Inače, s obzirom na broj učenika u odjeljenju, IX razred je imao dvije ekipe IX1 i IX2.
Nakon prvih utakmica, odigrane su i utakmice za treće, odnosno, prvo mjesto. Valja spomenuti dramatičnu utakmicu za treće mjesto koja je odigrana između VI i VIII razreda. Pobjednik turnira je ekipa IX1, koja će u igrati sa najboljom vrstom Perzijsko-bosanskog koledža. Želimo im uspjeh i neka pobijedi bolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 292 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Povodom Dana škole, a u sklopu sportskih aktivnosti, u četvrtak 17.03.2016. na travnatom sportskom terenu održan je turnir za učenike nižih razreda (I - V razred). Kao i uvijek, bili su to žestoki okršaji, puni napetosti i neizvjesnosti. Turnirom su rukovodili prof. Namir Bašić i direktor prof. Senad Hršumović.
Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 318 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Po ustaljenom rasporedu u četvrtak 17.03.2016. godine održano je redovno predavanje u školskom mesdžidu. Predavač je bio prof. Trako Nijaz. Prisutne učenike je podsjetio na temu predavanja od prošli put, te je nastavio na započetu temu. Između ostalog, prof. Nijaz je govorio o našem odnosu prema mesdžidu i namazu, općenito, o tome kako se sa poštovanjem treba odnositi prema namazu i priprema za namaz.

Category: Dešavanja u školi | Views: 306 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Tri brata i sestra porodice Dedović iz sarajevskog naselja Osjek proživljavaju teške dane. Život im je oduzeo i majku i oca. Naime, prije tri godine ostali su bez majke Rusmire, a prije nekoliko dana i bez oca Halima. Najstariji među djecom je Mirsad, koji ima 20 godina i sada je glava kuće. Nakon smrti majke i oca mora se brinuti o maloljetnim Jasminu (13), Hilmi (8) i maloj Jasmini (5).
U akciju prikupljanja pomoći, kao nebrojeno puta do sada, uključili su se učenici i njihovi roditelji i uposlenici Škole. Akcijom prikupljanja pomoći, kao i u mnogim prijašnjim akcijama ovog karaktera, koordnirala je prof. Vernesa Hamzabegović. Učenici i njihovi roditelji i uposlenici su se nesebično uključili u ovu akciju i za kratko vrijeme prikupili veliku količinu materijalnih, ali i novčanih sredstava. Između ostalog, u kombiju su se našli i štednjak, veš-mašina te kuhinjski elementi. Posebnu zahvalnost i ovaj put dugujemo preduzeću Lišćevica promet koje je obezbijedilo kombi za prevoz robe.
U četvrtak 17.03.2016. godine ovu pomoć smo i dostavili porodici Dedović. Vozilo sa prikupljenim materijalnim sredstvima je, pod vodstvom direktora prof. Senada Hršumovića, oko 10 sati krenulo put Osjeka kako bi roba i bila isporučena. Kao pratnja put Osjeka je krenuo i školski autobus u kojem su bili učenici i nastavno osoblje svih institucija Kampusa PBK, Behara, Đulistana i Koledža. Proveli smo ugodne trenutke sa članovima porodice Dedović.
Molimo dragog Boga da pomogne djecu ove porodice i da im da snage i strpljenja kako bi prebrodili životne nedaće koje su ih zadesile.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 436 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (4)

I danas, u srijedu 16.03.2016. nastavljene su aktivnosti na obilježavanju Dana škole. Na današnjem rasporedu su bile aktivnosti za učenike starijih razreda. Dječaci su svoje igre realizirali u školskom mesdžidu, dok su djevojke igrale odbojkaški turnir. Odbojkaški turnir je bio zanimljiv, a na kraju je poredak bio takav da su pobijedile najstarije. Dakle, učenice IXA zauzele prvo, VIIIA drugo, VIIA treće i VIA četvrto mjesto.

U mesdžidu su dječaci nižih razreda, nakon završetka službenog dijela nadmetanja, nastavili iskušavati se u sportskim aktivnostima, te su se nadmetali u skoku udalj. Zabilježeni su sjajni rezultati.