Naslovna »Arhiva novosti

« 1 2 ... 24 25 26 27 28 29 »

Na poziv Medžlisa islamske zajednice Breza 01.02.2016. godine, prvi dan drugog polugodišta učenici OŠ "Đulistan", zajedno sa učenicima Perzijsko-bosanskog koledža učestvovali su protestnoj šetnji ulicama Breze.
Naime, povodom odluke Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine o zabrani upotrebe hidžaba (mahrame) u sudskim instituvcijama Bosne i Hercegovine, a povodom Dana hidžaba MIZ Breza je organizirao ovu protestnu šetnju.
U šetnji su učestvovali svi učenici VIII i IX razreda, kao i učenice Škole koje stalno nose mahramu. Nakon obavljenog podne namaza u gradskoj džamiji u Brezi i obraćanja imama džamije, kao i prof. Džafera Zareana, osnivača Kampusa PBK, povorka se uputila ulicama Breze. Šetnja se odvijala od centra do srednje škole "Mehmedalija Mak Dizdar" nakon čega smo u povratku prošli pored gradskog hotela i zgrade općine, te kroz zanatski centar.

Category: Dešavanja u školi | Views: 307 | Added by: osdulistan | Date:

Nakon mjesec dana raspusta počelo je i drugo polugodište školske 2015/16. godine. Učenici su odmorni, nastavnici isto tako. Svi smo spremni za nove uspjehe, kako na odgojnom, tako i na obrazovnom planu. Naravno, da bi bili što spremniji za nastavu učitelji moraju popiti redovnu jutarnju kahvu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 317 | Added by: osdulistan | Date:

Od 27. do 29. maja 2011. godine održana je 50. jubilarna smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih BiH u Velikoj Kladuši. Naša škola učestvovala je u sedam disciplina. Osvojili smo Zlatni točak tehnike (1. mjesto) u disciplini Zmajevi - takmičarski fabrički model.
Autor takmičar: Džafer Korać
Mentor: mr. Aida Hamidović

Category: Takmičenja | Views: 542 | Added by: djulistan | Date:

Učenici OŠ "Đulistan" sa svojim nastanicima su posjetili ZOO vrt u Sarajevu gdje su proveli prelijepe trenutke u razgledanju raznovrsnih životinja, kao i u igri koju su jedva čekali.

Category: Posjete i izleti | Views: 601 | Added by: djulistan | Date:

U subotu 14.05.2011. godine u sklopu odgojno-obrazovnog kampusa "Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom" održalo se 16. Federalno prvenstvo iz matematike učenika osnovnih škola. Takmičenje se odvijalo u prostorijama OŠ "Đulistan". Svi učesnici su bili zadovoljni organizacijom.

Spisak učesnika koji su se plasirali na Državno takmičenje - Juniorsku olimpijadu BiH

1. Đonlagić Azur 7/9 Novi Grad Tuzla

1. Spahić Vedad 7/8 Meša Selimović Zenica
2. Djedović Naria 7/8 Sv. Franjo Tuzla