« 1 2 ... 25 26 27 28 29 ... 35 36 »

U okviru časa odjeljenjske zajednice učiteljica Elma Pašalić je imala temu o zdravoj ishrani. Kako se ne bi zadržali samo na teoretskom obrazlaganju, učiteljica Elma je zajedno sa svojim djevojčicama stupila u akciju. Rezultat je bio izvrstan. Učenice su uživale u praktičnom radu, a kreacije koje su napravile su imale i umjetničku notu. Spoj učenja, kreativnosti, umjetnosti. Naučile su šta je to zdrava hrana, koje su to zdrave namirnice, bile su kreativne jer su si dale mašti na volju kako da slože namirnice i na kraju kreativnost je potpomognuta umjetnošću slaganja boja i oblika.
Čestitke i pohvale za učiteljicu Elmu i njene učenice.

Category: Dešavanja u školi | Views: 341 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Aktivnosti povodom Dana škole okončane su svečanim ručkom koji je za uposlenike održan u školskom restoranu. Druženje i svečani ručak je otvorio osnivač Kampusa PBK prof. Džafer Zarean kratkim obraćanjem u kojem se zahvalio svim uposlenicima, sadašnjim i bivšim, te još jednom uputio dovu za uspješan rad institucija Kampusa.
Nastavak druženja i svečani ručak su protekli u prijatnom razgovoru prisutnih uposlenika. Švedski sto je bio bogat i raznovrsan za što se ima zahvaliti našim kuharicama, te, prije svega, prof. Nijazu Traki koji je još jednom pokazao izvrsnost u spremanju jagnjećeg pečenja.

Category: Dešavanja u školi | Views: 385 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U petak 17.03.2016. sa početkom u 14:00 sati održana je priredba povodom Dana škole. Školski mesdžid je bio prepun učenika, njihovih roditelja i nastavnika koji su pažljivo gledali i slušali tačke koje su pripremili vrijedni nastavnici i učenici Škole.
Priredba je otpočela prigodnim obraćanjem osnivača Kampusa, prof. Džafera Zareana koje se zahvalio svim uspolenicima institucija Kampusa, kao i sadašnjim i pređašnjim direktorima.
U prvoj tački smo imali priliku vidjeti interprataciju isječka iz monodrame "On meni, nema Bosne u izvedbi učenika VII razreda Safeta . Nakon toga je uslijedila tačka recitatorske sekcija mr. Sanela Karahalilović. Prof. Šejla Omerović-Penjo je dodijelila specijalne nagrade članovima našeg kluba Kula čitalaca. Ove prilike je dodijeljeno 9 specijalnih nagrada učenicima koji su pored redovne lektire pročitali nekoliko hiljada stranica neobavezne literature. Predstavili su nam se i recitatori prof. Murise Hršumović, te mali hor Škole pod vodstvom prof. Admira Šatare. Naposlijetku, dodijeljene su i diplome najboljim na takmičenjima organiziranim povodom Dana škole. Završni dio priredbe je pripao direktoru Koledža, prof. Seadu Poturku koji je svečano uručio stipendijske certifikate najboljim učenicima Đulistana koji su na taj način ostvarili mogućnost besplatnog školovanja u Perzijsko-bosanskom koledžu. Naravno, i ostali učenici Đulistana imaju mogućnost ostvarenja stipendija, u potpunom ili djelomičnom iznosu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 409 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (4)

Petak 18.03.2016. je dan kada je odigrana posljednja utakmica fudbalskog turnira. Sastale su se ekipe OŠ "Đulistan" i Perzijsko-bosanskog koledža. Utakmicu je daleko bolje otvorila ekipa PBK i ubrzo stekla znatnu prednost. Nakon prvog poluvremena igrači Đulistana su konsolidirali redove, te su odgovornom i organiziranom igrom uspjeli postići nekoliko pogodaka. Međutim, razlika iz prvog poluvremena je bila nedostižna, pa je meč završen pobjedom ekipe PBK. Čestitamo pobjednicima.
Kao i sve utakmice do sada, i ovu je na viskom nivou vodio prof. Kenan Strojil.

Category: Dešavanja u školi | Views: 334 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

U četvrtak 17.03.2016. je realizirano takmičenje djevojčica u sposobnosti savladavanja poligona. Poligon je bio postavljen na vanjskom travnatom terenu. Kao i takmičenje koje se održalo prethodni dan u sportskoj sali, i ovo je bilo napeto i neizvjesno. Takmičenjem je koordinirala prof. Mubina Mašić, a pomagao joj veći broj profesorica Škole. Čak, su malo, kada prof. Mubina nije obraćala pažnju, pomagale i učenicama. Takvi su prosvjetni radnici, ne mogu protiv sebe. Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 352 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)