« 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 37 38 »

Ponedjeljak 28.03.2016. je obilježila revija hidžaba. U okviru Sedmice h. Fatime školski mesdžid je bio domaćine velikom broju učenica Škole koje su se prijavile za učešće na ovogodišnjoj reviji hidžaba. Nakon obavljenog podne namaza, učenice su obavile posljednje pripreme. Za to vrijeme prof. Ena je pripremila mesdžid, uredila je prostor kojim su učenice defilirale. Revija je bila propraćena prigodnim ilahijama i instrumentalnim izvedbama čineći ambijent revije ugodnijim. Otvorile su je učenice VIA odjeljenja.
Na samoj reviji smo imali priliku vidjeti različite kreacije, kao i razigran kolorit boja. Zanimljivost revije je bila i činjenica da su kreacije bile iz različitih tradicijskih miljea. Vidjeli smo karakteristične detalje turske, palestinske, arapske, iranske, a naravno i bosanske nošnje.
Reviju je obilježila i činjenica da je bio priličan broj odjeljenja čije su skoro sve učenice učestvovale na reviji. Pored koordinatorica prof. Šejle i Ulfete, reviji je prisustvovao i veliki broj profesorica koje su svojim prisustvom davale podršku učenicama.
Revija je završila proglašenjem najboljih.

Category: Projekti | Views: 489 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U ponedjeljak 28.03.2016. predavač na redovnom predavanju je bio prof. Nihad Muftić. S obzirom da u ovoj sedmici obilježavamo Sedmicu h. Fatime i izlaganje prof. Nihada je bilo u duhu ove Sedmice. Prof. Nihad nam je naveo niz primjera u kojima nas h. Fatima poučava visokim moralnim vrlinama. Predavanje je prof. Nihad završio primjerom u kojem smo vidjeli kako nas h. Fatima poučava da u slučaju kada trebamo nekome nešto dati dajemo ono što je nama samima vrijedno, a ne ono što nam je suvišno, baš onako kako nas poučava i Časni Kur'an. Druženje smo završili učenjem Fatihe pred dušu h. Fatime.

Category: Dešavanja u školi | Views: 373 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Ovogodišnja priredba povodom Dana škole je imala svoj mali kuriozitet. Bina postavljena povodom priredbe je bila ukrašena sličicama 242 leptira. To samo po sebi ne bi možda bilo nešto neobično da nije bilo učiteljice Elme Pašalić. Naime, svaki leptir je bio unikatan jer se učiteljica Elma potrudila da svakog leptira ukrasi imenom učenika Đulistana.
Kako nam je rekla učiteljica, uz pomoć svojih učenica iz IVA i učenika IIIB učitelja Namira Bašića leptiri su izrezani od papira, a zatim je učiteljica ispisala imena svih učenika Škole. Zadatak nije bio lahak, ali je priveden kraju. Škola je dobila divan ukras koji sada resi ulazni hol Đulistana.

Category: Dešavanja u školi | Views: 393 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

U sklopu redovnih aktivnosti planiranih po Godišenjm programu rada, prof. Vernesa Hamzabegović je nedavno održala ugledni čas. Učenici IIB odjeljenja su bili pravi saradnici u realizaciji ovog časa.
Kao i obično, i ovaj put je učionica bila mala da primi sve zainteresovane učitelje i nastavnike. Naime, osim pedagogice Melihe Ganić-Lepić i direktora Senada Hršumovića, času su prisustvovali skoro svi profesori razredne nastave. Ova činjenica na svoj način govori o kvaliteti rada prof. Vernese i onome što se može vidjeti i čuti na njenom času.
Čas je bio iz predmeta Moja okolina, a nastavna jedinica Ishrana životinja. Bogatstvo nastavnih sredstava, ali i njihova valjana upotreba na način da budu u funkciji časa, metodičnost i didaktičke vještine prof. Vernese učinili su ovaj čas veselim i interesantnim za učenike, a poučnim za prisutne učitelje i nastavnike.

Category: Dešavanja u školi | Views: 395 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Srijeda 23.03.2016. je bio datum održavanja školskog tekmičenja iz informatike. Takmičenje je za prvenstveni cilj imalo određivanje kapitena školske ekipe. Nakon održanog takmičenja najbolji plasirani učenik je bio Amar Fazlić, koji je time i određen za kapitena školske ekipe.
Općinsko takmičenje će se održati u OŠ Srednje u Srednjem u četvrtak 31.03.2016. godine. Članovi školske ekipe su: Amar Fazlić, Hamza Fišek i Kadir Ramović. Učenicima želimo puno sreće i ostvarenje što boljeg uspjeha na predstojećem takmičenju.

Category: Takmičenja | Views: 383 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)