Naslovna »Arhiva novosti

« 1 2 3 4 5 ... 25 26 »

Učenici VI, VII i VIII razreda su u okviru terenske nastave posjetili firme "Vispak" Visoko i "Akova Group" Brovis DD Visoko.

Zahvaljujemo se rukovodstvu firmi koje uvijek na lijep način dočekaju naše učenike.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/posjete_i_izleti/akova_i_vispak/38

Category: Posjete i izleti | Views: 179 | Added by: osdulistan | Date:

Mališani iz predškolskih ustanova sa područja općina Visoko, Vogošća i Ilijaš su bili u posjeti našoj školi i uživali u raznovrsnim aktivnostima koje smo za njih pripremili.

Hvala na posjeti...

Category: Dešavanja u školi | Views: 161 | Added by: osdulistan | Date:

Osnovna škola "Đulistan" je škola sa produženim boravkom i organiziranim prijevozom učenika. Nastavni sadržaji u školi realiziraju se u skladu s Nastavnim planom i programom za osnovne škole propisanim od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.

S obzirom na činjenicu da posjeduje vlastita prijevozna sredstva, Škola, s ciljem što uspješnijeg savladavanja nastavnih sadržaja često organizira terensku nastavu, brojne izlete, obilazak velikog dijela Bosne i Hercegovine i posjete društveno - historijski značajnim mjestima.

Nastava iz engleskog jezika, kira'eta i informatike organizirana je za učenike i učenice već od prvog razreda školovanja.

Produženi boravak u školi u potpunosti je isplaniran i ispunjen brojnim vannastavnim sadržajima koji omogućuju stalan i aktivan rad sa učenicima.

U školi djeluju mnoge sekcije i klubovi čiji članovi ostvaruju izvanredne rezultate. Od samog osnivanja Osnovna škola "Đulistan" se nalazi među prvih 10 škola Kantona Sarajevo u pogledu općeg uspjeha. Pepoznatljivi smo kao škola koja predano radi na očuvanju državnosti i tradicije Bosne i Hercegovine.

Tokom boravka u Školi učenicima je osiguran doručak i ručak.

Učenici koji ostvare odličan uspjeh i primjerno vladanje ostvaruju popust na školarinu.

Category: Obavijesti | Views: 278 | Added by: osdulistan | Date:

U subotu 22.04.2017. godine održano je Federalno takmičenje iz matematike na kojem je naša učenica Merdijja Zarean osvojila treće mjesto te se tako plasirala na Državno takmičenje. Čestitke učenici i nastavnicima koji su je pripremali za takmičenje.

Category: Takmičenja | Views: 264 | Added by: osdulistan | Date:

U svijetu se od 1967. godine 2. aprila proslavlja Međunarodni dan dječije knjige. Na taj dan je 1805. godine rođen Hans Kristijan Andersen, danski književnik i proslavljeni pisac za djecu.

Međunarodni dan dječije književnosti se proslavlja sa ciljem da se promoviše dječija književnost i čitanje, kao i da se skrene pažnja javnosti na potrebe najmlađih čitalaca.

U našoj školi učenici su obilježili Dan dječije književnosti priredbom.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/desavanja_u_skoli/dan_djecije_knjizevnosti/37

Category: Dešavanja u školi | Views: 249 | Added by: osdulistan | Date: