« 1 2 3 4 5 ... 37 38 »

Učenici VIa i VIb razreda su učestvovali u radionici za programiranje koje je organizovala JU "Gradska biblioteka" Visoko. Zahvaljujemo se na pozivu, a naši učenici su bogati za još jedno iskustvo i znanje.
Category: Projekti | Views: 47 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Tunel spasa je naziv za sarajevski ratni tunel koji je napravljen tokom opsade Sarajeva 1993. godine. Tunel je napravljen ispod aerodromske piste i povezivao je dvije teritorije koje su bile pod kontrolom Armije Republike Bosne i Hercegovine (Dobrinja i Butmir), pa se tako i tunel zvao "Tunel D-B". Tunel je dužine 785,5 m. Tunel je bio najstrožija tajna Sarajeva jer su kroz tunel u Sarajevo stizali hrana, oružje, cigarete itd. Predavanje je održao Harun ef. Hodžić koji ne samo da je učenicima IXa objasnio kako i zbog čega je nastao Tunel D-B nego je i podučio historijskim činjenicama i naglasio kako se naši heroji ne smiju zaboraviti.
Category: Posjete i izleti | Views: 40 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Našu školu posjetio ja pisac Šimo Ešić. Naši učenici su za pisca pripremili recitacije i igrokaz. Čika Šimo je na zanimljiv način predstavio svoja djela koja uvijek i iznova kod djece izazivaju divna osjećanja. Učenici su uživali u svemu onome što im je čika Šimo pripremio.
Category: Dešavanja u školi | Views: 42 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Za mlade je putovanje dio edukacije, za stare dio iskustva, reče davno Bakon, a učenici IX razreda OŠ „Đulistan“, 11. generacija, odlučili su provesti vikend u Hercegovini i upoznati sve njene ljepote. Na našoj divnoj ekskurziju, spojili smo oba elementa dobrog putovanja – saznali smo ili obnovili naše znanje o ljepotama gradova, rijeka, tvrđava – čuvamo historiju jer ona je ipak učiteljica života i dobili edukaciju , ali smo iznimno, svedušno, svesrdno uživali svim našim čulima u ljepoti pomenutih i dobili iskustvo, a jedno od njih jeste i to: nije bitno gdje ste bitno je s kim ste.
Category: Posjete i izleti | Views: 39 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Posjeta Sajmu knjige u Sarajevu.Učenici naše škole,oni najbolji u čitanju tj.na našoj Kuli čitalaca danas su posjetili Sajam knjige u Sarajevu.Učenici su imali priliku kupiti zanimljive naslove knjiga i uživati u razgledanju.Ono što ih je posebno dojmilo jeste razgovor i fotogarfisanje sa našim piscem Šimom Ešićem, kojeg ćemo uskoro ugostiti u našoj školi.Učenike su  vodile profesorice Šejla Omerović-Penjo,Dženana Razić ,pedagogoca Aida Avdagić i prof.Alma Kozić.
Category: Posjete i izleti | Views: 114 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (26)