« 1 2 3 4 5 ... 35 36 »

Datum:20.03.2019. godine Broj:25/19

Na osnovu člana 55. i člana 57. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju (Službene novine Kantona Sarajevo, broj: 10/04, 31/11 i 23/17 i 33/17), Pravila Osnovne škole „Đulistan“, Odluke Školskog odbora broj:06-SO/19 od 11.03.2019.godine, raspisuje se:

KONKURS za upis djece u I (prvi) razred Osnovne škole „Đulistan“ u školskoj 2019/2020.godini

PRVI UPISNI ROK ZA ŠKOLSKU 2019/2020. GODINU POČINJE 01.04.2019. GODINE I TRAJE DO 30.04.2019.GODINE UPIS ĆE SE OBAVLJATI SVAKI RADNI DAN OD 8,00 DO 16,00 SATI.

Školskim obveznikom redovne Osnovne škole, shodno članu 55. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju („Službene novine kantona Sarajevo“, broj 23/17 i 33/17), smatra se dijete koje će do 1. marta tekuće godine navršiti 5 i po godina života (odnosno punih 6 godina u septembru 2019. godine). U školu se mogu upisati djeca mlađa od utvrđene starosne dobi ako to traže pismenim zahtjevom roditelji/staratelji i ako škola, nakon što razmotri preporuke Komisije za upis učenika u prvi razred, bude sigurna da je to u najboljem interesu djeteta.

Dokumentacija potrebna za upis učenika u I razred:

-Izvod iz matične knjige rođenih -Ljekarsko uvjerenje o sposobnosti djeteta,

-Uvjerenje/certifikat o pohađanju obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu.

Za dodatne informacije obratite se pedagogu škole ili na broj telefona: 033 403 321

Napomena: Osnovna škola „Đulistan“ u sklopu nastavnog procesa nudi produženi boravak i organizovan prevoz učenika.

Category: Obavijesti | Views: 83 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (51)

U subotu, 23. marta u SŠC „Nedžad Ibrišimović“ održano je općinsko takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola sa područja općine Ilijaš iz predmeta Demokratija i ljudska prava – CIVITAS.Takmičili su se učenici VII razreda osnovnih škola „Hašim Spahić“, „Stari Ilijaš“, „Đulistan“ i „Podlugovi“. OŠ „Đulistan“ je zauzela 3.mjesto sa temom „Sigurnost djece na internetu“. Čestitamo našim učenicima.

Category: Takmičenja | Views: 30 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U našoj školi pored prostorije za produženi boravak, opremljena je prostorija koja je namjenjena za izvođenje radionica. Učenici svoje slobodno vrijeme mogu da provedu u radionici, zabavljajući se raznim društvenim i edukativnim igrama.

Category: Dešavanja u školi | Views: 26 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

Naši učenici kroz predmet Islamska vjeronauka proučavaju životopise odabranih ljudi, Božijih poslanika. Da bi se učenicima što više približila životna iskušenja odabranika Božijih, kroz koja su prošli pozivajući u vjeru u Jednog Boga, organizirali smo u okviru nastave praktičnu izradu Nuhove a. s. lađe spasa. Sve pohvale za učenike 4a odjeljenja i za nastavnicu vjeronauke Eminu Muminović, za nastavnika tehničke kulture Ediba Lepića koji nam je bio podrška pri izradi projekta .

Category: Dešavanja u školi | Views: 42 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (3)

Povodom obilježavanja državnog praznika Dana nezavisnosti, naši učenici su zajedno sa svojim nastavnicima, prisustvovali polaganju cvijeća na spomen obilježju šehidima u Ilijašu, kao i otrivanju novoizgrađenog trga Alije Izetbegovića.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 43 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)