Naslovna »Arhiva novosti

« 1 2 3 4 5 ... 29 30 »

KONKURS

o evidentiranju djece-školskih obveznika za upis u I (prvi) razred u školskoj 2018/2019.godini

PRVI UPISNI ROK ZA ŠKOLSKU 2018/2019. GODINU POČINJE 01.04.2018. GODINE I TRAJE DO 30.04.2018.

Školskim obveznikom redovne Osnovne škole, shodno članu 55. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju („Službene novine kantona Sarajevo“, broj 23/17), smatra se dijete koje će do 1. marta tekuće godine navršiti 5 i po godina života (odnosno punih 6 godina u septembru 2018. godine). U školu se mogu upisati djeca mlađa od utvrđene starosne dobi ako to traže pismenim zahtjevom roditelji/staratelji i ako škola, nakon što razmotri preporuke Komisije za upis učenika u prvi razred, bude sigurna da je to u najboljem interesu djeteta.

Dokumentacija potrebna za upis učenika u I razred:

• Izvod iz matične knjige rođenih
  • Ljekarsko uvjerenje o sposobnosti djeteta,
  • Uvjerenje/certifikat o pohađanju obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu.

DIJETE NE MOŽE BITI UPISANO BEZ NAVEDENIH DOKUMENATA!

Za dodatne informacije obratite se pedagogu škole ili na broj telefona: 033 403 321

Category: Obavijesti | Views: 372 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

Svim profesorima, učenicima i drugim uposlenicima, sretan 21. mart dan OŠ "Đulistan"

Povodom Dana skole i Nevruza 1397. godine u kampusu PBK.

Category: Dešavanja u školi | Views: 236 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

OGLEDNI ČAS IZ MOJE OKOLINE
DATUM: 20.03.2018 godina
UČITELJICA: ILMA Begić
RAZRED: III-b
NASTAVNA JEDINICA: U susret proljeću

Category: Dešavanja u školi | Views: 151 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

Raznovrsne aktivnosti povodom obilježavanja Sedmice rodjenja hazreti Fatime.

Slike na http://djulistan.edu.ba/photo/desavanja_u_skoli/sedmica_hazreti_fatime/54

Category: Dešavanja u školi | Views: 149 | Added by: osdulistan | Date:

Učenici Osnovne škole "Đulistan" su defileom i polaganjem cvijeća na Spomen obilježju u Ilijašu, obilježili Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Ni hladno vrijeme nas nije spriječilo da tradicionalno obilježimo Dan nezavisnosti.

Slike na  http://djulistan.edu.ba/photo/projekti/defile/53

Category: Projekti | Views: 236 | Added by: osdulistan | Date: