Naslovna »Arhiva novosti

« 1 2 ... 28 29 30 31 »

08. i 09.04.2011. u petak i subotu je održano takmičenje iz predmeta tehnička kultura.
Takmičari OŠ "Đulistan", predvođeni profesoricom mr. Aidom Hamidović, su zasjali punim sjajem i okitili se najboljim plasmanom.

U generalnom poretku ekipa OŠ "Đulistan" je osvojila prvo mjesto.

Category: Takmičenja | Views: 594 | Added by: djulistan | Date:

07.04.2011. godine, na 10. godinu od osnutka Škole, učenici Đulistana su postigli najbolji uspjeh u historiji. Tog četvrtka na kantonalnom takmičenju iz matematike učenici naše Škole su zauzeli jedno prvo i dva peta mjesta. Ovaj izvanredni uspjeh je tim veći kada se zna da smo jedina škola iz Kantona Sarajevo koja među prvih 15 u sve tri konkurencije (7. devetogodišnjeg i 7. i 8. osmogodišnjeg sistema) ima 3 učesnika federalnog takmičenja po plasmanu. ČESTITAMO im od srca.

Ekipa koju su predvodili prof. Emir Kalajdžija i prof. Fuad Dedić je postigla sljedeće rezultate:

7. DEVETOGODIŠNJI
10. mjesto - ALIMA Zarean

7. OSMOGODIŠNJI
1. mjesto - ALEM Dinarević
5. mjesto - AMINA Shabar

8. OSMOGODIŠNJI
5. mjesto - IBRAHIM Mustafić
13. mjesto - KANITA Muzaferija
23. mjesto - IMAN Omanović

BRAVO MATEMATIČARI!

Category: Takmičenja | Views: 646 | Added by: djulistan | Date:

04.04.2011. u Centru za edukaciju Pedagoškog zavoda Kantona Sarajevo održano je kantonalno takmičenje iz engleskog jezika. Učenica Emina Muzaferija, u pratnji profesorice Senke Ahmetović-Palić, je zauzela 18. mjesto.

Category: Takmičenja | Views: 1005 | Added by: djulistan | Date:

Općinsko takmičenje iz fizike je 26.03.2011. održano u našoj Školi. Nastojali smo biti što bolji domaćini najboljim fizičarima ilijaške općine.
Školsku ekipu na čelu s profesorom Arminom Keškom sačinjvali su sljedeći učenici:

7. razred
1. Alem Dinarević
2. Amina Shabar
3. Amina Zaimović

8. razred
1. Kanita Muzaferija
2. Ibrahim Mustafić
3. Iman Omanović

Na kantonalno takmičenje se u konkurenciji 8. razreda plasirao Ibrahim Mustafić koji je zauzeo 3. mjesto.

Category: Takmičenja | Views: 689 | Added by: djulistan | Date:

Na odbojkaškom turniru održanom 22.03.2011. ekipa OŠ "Đulistan" je zauzela 3. mjesto.
Iako smo pokazali zavidno odbojkaško znanje, nismo bili dovoljno sabrani i kvalifikacionu utakmicu smo izgubili rezultatom 13:15 i 14:16. Nova dvorana i veći teren su učinili svoje. U utakmici za treće mjesto igrali smo opušteno i rutinski savladali protivnika.

Odbojkašku ekipu, na čelu sa prof. Kemo Hajdarevićem, sačinjavali su:
1. Belmin Bečirović
2. Iman Omanović
3. Muhamed Hasanspahić
4. Ermin Kadrić
5. Malik Lihovac
6. Adnan Omerović
7. Harun Fazlić
8. Amar Ibrahimspahić
9. Irfan Babić
10. Muhsin Hindija

Čestitamo na ostvarenom uspjehu.

Category: Takmičenja | Views: 604 | Added by: djulistan | Date: