« 1 2 ... 28 29 30 31 32 ... 37 38 »

Petak 18.03.2016. je dan kada je odigrana posljednja utakmica fudbalskog turnira. Sastale su se ekipe OŠ "Đulistan" i Perzijsko-bosanskog koledža. Utakmicu je daleko bolje otvorila ekipa PBK i ubrzo stekla znatnu prednost. Nakon prvog poluvremena igrači Đulistana su konsolidirali redove, te su odgovornom i organiziranom igrom uspjeli postići nekoliko pogodaka. Međutim, razlika iz prvog poluvremena je bila nedostižna, pa je meč završen pobjedom ekipe PBK. Čestitamo pobjednicima.
Kao i sve utakmice do sada, i ovu je na viskom nivou vodio prof. Kenan Strojil.

Category: Dešavanja u školi | Views: 338 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

U četvrtak 17.03.2016. je realizirano takmičenje djevojčica u sposobnosti savladavanja poligona. Poligon je bio postavljen na vanjskom travnatom terenu. Kao i takmičenje koje se održalo prethodni dan u sportskoj sali, i ovo je bilo napeto i neizvjesno. Takmičenjem je koordinirala prof. Mubina Mašić, a pomagao joj veći broj profesorica Škole. Čak, su malo, kada prof. Mubina nije obraćala pažnju, pomagale i učenicama. Takvi su prosvjetni radnici, ne mogu protiv sebe. Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 361 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Sportska sala Kampusa PBK je bila mjesto poprišta utakmica fudbalskog turnira za učenike viših razreda (VI - IX razred). Turnirom je rukovodio prof. Kenan Strojil, koji zaslužuje pohvale za fer i korektno suđenje. Inače, s obzirom na broj učenika u odjeljenju, IX razred je imao dvije ekipe IX1 i IX2.
Nakon prvih utakmica, odigrane su i utakmice za treće, odnosno, prvo mjesto. Valja spomenuti dramatičnu utakmicu za treće mjesto koja je odigrana između VI i VIII razreda. Pobjednik turnira je ekipa IX1, koja će u igrati sa najboljom vrstom Perzijsko-bosanskog koledža. Želimo im uspjeh i neka pobijedi bolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 347 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Povodom Dana škole, a u sklopu sportskih aktivnosti, u četvrtak 17.03.2016. na travnatom sportskom terenu održan je turnir za učenike nižih razreda (I - V razred). Kao i uvijek, bili su to žestoki okršaji, puni napetosti i neizvjesnosti. Turnirom su rukovodili prof. Namir Bašić i direktor prof. Senad Hršumović.
Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 373 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Po ustaljenom rasporedu u četvrtak 17.03.2016. godine održano je redovno predavanje u školskom mesdžidu. Predavač je bio prof. Trako Nijaz. Prisutne učenike je podsjetio na temu predavanja od prošli put, te je nastavio na započetu temu. Između ostalog, prof. Nijaz je govorio o našem odnosu prema mesdžidu i namazu, općenito, o tome kako se sa poštovanjem treba odnositi prema namazu i priprema za namaz.

Category: Dešavanja u školi | Views: 357 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)