« 1 2 ... 30 31 32 33 »

16. Svjetsko bijenale dječijih likovnih radova koje je održano u Kanagawai (Japan) iznjedrilo je četiri nagrađena rada učenika OŠ "Đulistan" iz Lješeva. Od ukupno 23.266 radova među 50 nagrađenih nalaze se i radovi učenika:

- Alima Zarean
- Hamza Fišek
- Husein Šabanović
- Memnun Omanović

Category: Takmičenja | Views: 677 | Added by: djulistan | Date:

08. i 09.04.2011. u petak i subotu je održano takmičenje iz predmeta tehnička kultura.
Takmičari OŠ "Đulistan", predvođeni profesoricom mr. Aidom Hamidović, su zasjali punim sjajem i okitili se najboljim plasmanom.

U generalnom poretku ekipa OŠ "Đulistan" je osvojila prvo mjesto.

Category: Takmičenja | Views: 651 | Added by: djulistan | Date:

07.04.2011. godine, na 10. godinu od osnutka Škole, učenici Đulistana su postigli najbolji uspjeh u historiji. Tog četvrtka na kantonalnom takmičenju iz matematike učenici naše Škole su zauzeli jedno prvo i dva peta mjesta. Ovaj izvanredni uspjeh je tim veći kada se zna da smo jedina škola iz Kantona Sarajevo koja među prvih 15 u sve tri konkurencije (7. devetogodišnjeg i 7. i 8. osmogodišnjeg sistema) ima 3 učesnika federalnog takmičenja po plasmanu. ČESTITAMO im od srca.

Ekipa koju su predvodili prof. Emir Kalajdžija i prof. Fuad Dedić je postigla sljedeće rezultate:

7. DEVETOGODIŠNJI
10. mjesto - ALIMA Zarean

7. OSMOGODIŠNJI
1. mjesto - ALEM Dinarević
5. mjesto - AMINA Shabar

8. OSMOGODIŠNJI
5. mjesto - IBRAHIM Mustafić
13. mjesto - KANITA Muzaferija
23. mjesto - IMAN Omanović

BRAVO MATEMATIČARI!

Category: Takmičenja | Views: 698 | Added by: djulistan | Date:

04.04.2011. u Centru za edukaciju Pedagoškog zavoda Kantona Sarajevo održano je kantonalno takmičenje iz engleskog jezika. Učenica Emina Muzaferija, u pratnji profesorice Senke Ahmetović-Palić, je zauzela 18. mjesto.

Category: Takmičenja | Views: 1041 | Added by: djulistan | Date:

Općinsko takmičenje iz fizike je 26.03.2011. održano u našoj Školi. Nastojali smo biti što bolji domaćini najboljim fizičarima ilijaške općine.
Školsku ekipu na čelu s profesorom Arminom Keškom sačinjvali su sljedeći učenici:

7. razred
1. Alem Dinarević
2. Amina Shabar
3. Amina Zaimović

8. razred
1. Kanita Muzaferija
2. Ibrahim Mustafić
3. Iman Omanović

Na kantonalno takmičenje se u konkurenciji 8. razreda plasirao Ibrahim Mustafić koji je zauzeo 3. mjesto.

Category: Takmičenja | Views: 733 | Added by: djulistan | Date: