« 1 2 ... 31 32 33 34 35 36 »

Od 27. do 29. maja 2011. godine održana je 50. jubilarna smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih BiH u Velikoj Kladuši. Naša škola učestvovala je u sedam disciplina. Osvojili smo Zlatni točak tehnike (1. mjesto) u disciplini Zmajevi - takmičarski fabrički model.
Autor takmičar: Džafer Korać
Mentor: mr. Aida Hamidović

Category: Takmičenja | Views: 700 | Added by: djulistan | Date:

Učenici OŠ "Đulistan" sa svojim nastanicima su posjetili ZOO vrt u Sarajevu gdje su proveli prelijepe trenutke u razgledanju raznovrsnih životinja, kao i u igri koju su jedva čekali.

Category: Posjete i izleti | Views: 735 | Added by: djulistan | Date:

U subotu 14.05.2011. godine u sklopu odgojno-obrazovnog kampusa "Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom" održalo se 16. Federalno prvenstvo iz matematike učenika osnovnih škola. Takmičenje se odvijalo u prostorijama OŠ "Đulistan". Svi učesnici su bili zadovoljni organizacijom.

Spisak učesnika koji su se plasirali na Državno takmičenje - Juniorsku olimpijadu BiH

1. Đonlagić Azur 7/9 Novi Grad Tuzla

1. Spahić Vedad 7/8 Meša Selimović Zenica
2. Djedović Naria 7/8 Sv. Franjo Tuzla
3. Zdilar Paško 7/8 Kiseljak Kiseljak
4. Bešić Emir 7/8 Otoka Otoka Bosanska
5. Rizvan Anesa 7/8 Mula Mustafa Bašeskija Visoko

1. Papić Demir 8/8 Deveta osnovna škola Ilidža
2. Biogradlija Senija 8/8 Edhem Mulabdić Zenica
3. Kreho Adnan 8/8 Behaudin Selmanović Banovići
4. Modrić Emina 8/8 Banovići Sarajevo
5. Mustafić Kemal 8/8 Čengić Vila I Sarajevo
6. Šišić Melika 8/8 Kovačići Sarajevo
7. Mustafić Ibrahim 8/8 Đulistan Ilijaš
8. Nurkanović Ajla 8/8 Jala Tuzla

Category: Takmičenja | Views: 1346 | Added by: djulistan | Date:

Danas je Reis ul ulema BiH dr. Mustafa efendija Cerić posjetio kompleks O. Š. "Đulistan", "Perzijsko-bosanskog koledža" i predškolske ustanove "Behar" u pratnji 40 imama iz nekoliko medžlisa koji gravitiraju opštini Ilijaš tj pomenutoj ustanovi. Susret domaćina i gosta je bio prijatan, srdačan i topao. Domaćini na čelu sa direktorom Fuadom Dedićem, šejhom Džaferom Zareanom, direktorom Seadom Poturkom i direktoricom predškolske ustanove su se potrudili da gosti vide postignute rezultate u protekloj deceniji rada, kao i zacrtane ciljeve u budućnosti.

Category: Značajni gosti | Views: 725 | Added by: djulistan | Date:

Učenici, nastavnici i ostalo osoblje naše škole obilježili su dan planete Zemlje radno, tako što su svi uzeli učešća u akciji čišćenja školskog dvorišta i šire okoline škole. Sakupljeno je nekoliko kesa smeća kojeg smo uredno odložili na predviđeno mjesto za smeće.
Nakon toga uređen je školski cvijetnjak, zasađene su nove sadnice i izvršili smo zalijevanje već posađenog cvijeća.
Učenici su, zajedno sa svojim nastavnicima, uložii maksimalan trud u ovoj akciji što se najbolje može vidjeti u školskom dvorištu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 633 | Added by: djulistan | Date: