« 1 2 ... 32 33 34 35 36 37 38 »

Rudarska Breza nas je, kao i prošle godine, dočekala domaćinski. Brezu su ove godine zijaretili učenici II, III i IV razreda. Po dolasku u Brezu i izlasku učenika u naselju 6. april, povorka je krenula ulicama grada. Nakon prolaska kroz zanatski centar učenici su se zaputili prema zgradi Općine Breza. Tu su nas dočekali uposlenici općine i počastili nas sendvičem i sokom. Pred zgradom Općine učenici su izveli nekoliko recitacija nakon čega smo se zaputili prema šehidskim mezarjima u parku i kod OŠ "Enver Čolaković".
Na šehidskom mezarju u parku smo položili cvijeće i učenjem Fatihe odali počast šehidima i poginulim borcima Breze.
Sljedeće naše odredište je bilo šehidsko mezarje kod OŠ "Đulistan". I ove godine su nas na mezarju dočekali učenici OŠ "Enver Čolaković" na čelu sa pedagogicom Amrom Mušić. Nakon polaganja cvijeća i učenja Fatihe profesorica historije OŠ "Enver Čolaković" je održala kraći historijski čas. S obzirom na nepogodne vremenske okolnosti, odmah nakon historijskog časa, smjestili smo se u autobuse i zaputili se prema Školi.
Zahvaljujemo se Općini Breza i OŠ "Enver Čolaković" na saradnji i podršci u realizaciji Defilea slobode.

Category: Projekti | Views: 430 | Added by: osdulistan | Date:

Kao i nekoliko godina unazad, učenici Kampusa Perzijsko-bosanskog koledža su i ove godine 1. mart - Dan nezavisnost obilježili tradicionalnim Defileom slobode. U pohode Sarajevu krenuli su učenici VI, VII, VIII i IX razreda OŠ "Đulistan" i učenici Perzijsko-bosanskog koledža.
Iako je vrijeme bilo kišovito uprava, nastavno osoblje i učenici Kampusa su odali počast svojoj domovini.
Po dolasku u Sarajevo tradicionalno smo se zaputili prema šehidskom mezarju Kovači i Muzeju Alija Izetbegović. Osim polaganja cvijeća na Kovačima, učestvovali smo i u programu koji je organizirao Muzej Alija Izetbegović.
Nakon zavšetka programa zaputili smo se ulicama Sarajeva, od Kovača do Sebilja, Ferhadijom i Titovom ulicom do Spomenika ubijenoj djeci Sarajeva gdje smo, također, položili cvijeće i odali počast nevinoj stradaloj djeci.
Defile smo završili dolaskom pred Predsjedništvo Bosne i Hercegovine.
Nakon što su se učenici i nastavnici smjestili u autobuse, krenuli smo put Ilijaša kako bismo svojim prisustvom uveličali Dan općine - reintegracije Ilijaš.
Kao i svake godine, i ove godine smo u organizaciji Defilea slobode sarađivali sa Općinom Ilijaš koja nam je obezbijedila dva autobusa za prevoz naših učenika.

Category: Projekti | Views: 481 | Added by: osdulistan | Date:

1. mart - Dan nezavisnosti je, kao i drugi važni praznici, povod da naša Škola zasja u punom sjaju. Vrijedni učenici i nastavnici Škole su se, kao i uvijek, potrudili da Škola izgleda što ljepše. Posebno priznanje ide učenicima i nastavnicima razredne nastave koji su uredili ne samo svoje učionice, nego i školske hodnike.
Ambijent škole je najbolje opisati riječima: "Plavo-žuti, žuto-plavi nek' se pjeva, nek' se slavi."

Category: Projekti | Views: 383 | Added by: osdulistan | Date:

Saradnja OŠ "Đulistan" i njenih učenika i roditelja se opet pokazala na djelu. Naime, učenice IIIa razreda su iz predmeta moja okolina obrađivale nastavnu jedinicu o biljkama. A učenica IIIa je i Aščalić Nejra. Porodica Aščelić se već dugi niz godina bavi uzgojem cvijeća. I eto zgode za lijepe pohode.
Roditelji naših učenika su pozvali sve učenice IIIa u posjetu. U četvrtak 24.02.2016. je ova posjeta i realizirana. U posjeti su bili i učenici VIa s obzirom da je Nejrin brat Amir učenik ovog odjeljenja. Staklenici sa prekrasnim cvijećem su nas očarali. Nakon što su učenici i nastavnici završili obilazak plastenika, roditelji Aščelić su pozvali sve učenike da se pridruže Nejri i Amiru u njihovom domu, te su ih počastili slatkišima, sokom i voćem. Kako se i vidi na slikama, vrijeme provedeno u druženju sa Amirom i Nejrom je bilo lijepo.
Posjetu smo završili u 12:45 kada smo krenuli put Škole. Po dolasku u Školu oba odjeljenja su nastavila sa redovnim aktivnostima.

Category: Posjete i izleti | Views: 467 | Added by: osdulistan | Date:

U ponedjeljak 22.02.2016. godine održana je svečana sjednica nastavničkog vijeća na kojoj je novi direktor prof. Senad Hršumović zvanično preuzeo funkciju direktora OŠ "Đulistan". Sjednicu je otvorio dosadašnji direktor Fuad Dedić. U kratkom obraćanju direktor Fuad se zahvalio svim kolegama na podršci i saradnji. Nakon toga vijeću se obratilo i nekoliko profesora, te su potom  prof. Fuadu uručeni vrijedni pokloni u znak priznanja za rad tokom njegovog mandatnog perioda. Vođenje sjednicom je u nastavku preuzeo direktor Senad Hršumović. U kratkom obraćanju direktor Senad je zamolio nastavnike za pomoć i saradnju s ciljem nastavka uspješnog djelovanja OŠ "Đulistan".

Category: Dešavanja u školi | Views: 432 | Added by: osdulistan | Date: