« 1 2 3 4 5 6 ... 32 33 »

RADIONICE ZA UČENIKE RAZREDNE NASTAVE

Category: Dešavanja u školi | Views: 196 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (16)

Radionica za učenike IX razreda

U utorak, 08.05.2018.godine održana je radionica za učenike IX razreda pod nazivom ODGOVORNOST MLADIH U SUKOBU SA ZAKONOM . Ciljevi radionice su:

-prepoznati odgovornost u maloljetničkom prestupništvu/delikvenciji,
-uvidjeti posljedice društveno-neprihvatljivog ponašanja za osobu koja je u sukobu sa zakonom,
-uvidjeti koji je cilj sankcije za osobu koja je u sukobu sa zakonom.
Category: Dešavanja u školi | Views: 223 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (19)

U susret Ramazanu
U susret Ramazanu OŠ Đulistan
به استقبال ماه مبارک رمضان ۱

Ebu Hurejre, r.a., takođe, od Poslanika, s.a.v.s., prenosi:

„Post je štit, pa kada neko od vas posti neka ne govori bestidne riječi i neka se ne dere, a ako ga neko opsuje ili napadne, neka kaže: Ja postim!“

Za više fotografija postetite našu FB stranicu
Category: Dešavanja u školi | Views: 159 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Povodom Dana planete Zemlje kompanija ZEOS eko-sistem u dogovoru sa nastavnicima škola, odlučili su provesti projekat podizanja svijesti kroz edukakaciju i video prezentaciju u školama na području Kantona Sarajevo.
U okviru projekta Djeca za djecu mali čuvari okoliša će imati priliku praktično primijeniti proces reciklaže i na taj način će dati doprinos za svoje vršnjake u Roditeljskoj kući - U.G. Srce za djecu koja boluju od raka.

Predstavnici kompanije ZEOS eko-sistem su posjetili Osnovnu školu "Đulistan" i naši učenici su uživali u prezentaciji.

Za više fotografija postetite našu FB stranicu

Category: Značajni gosti | Views: 196 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (18)

U okviru praktične nastave iz hemije, realizirana je posjeta Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu povodom manifestacije
OTVORENI DANI HEMIJE