Naslovna »Arhiva novosti

« 1 2 3 4 5 6 ... 26 27 »

Mališani iz predškolskih ustanova sa područja općina Visoko, Vogošća i Ilijaš su bili u posjeti našoj školi i uživali u raznovrsnim aktivnostima koje smo za njih pripremili.

Hvala na posjeti...

Category: Dešavanja u školi | Views: 185 | Added by: osdulistan | Date:

Osnovna škola "Đulistan" je škola sa produženim boravkom i organiziranim prijevozom učenika. Nastavni sadržaji u školi realiziraju se u skladu s Nastavnim planom i programom za osnovne škole propisanim od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.

S obzirom na činjenicu da posjeduje vlastita prijevozna sredstva, Škola, s ciljem što uspješnijeg savladavanja nastavnih sadržaja često organizira terensku nastavu, brojne izlete, obilazak velikog dijela Bosne i Hercegovine i posjete društveno - historijski značajnim mjestima.

Nastava iz engleskog jezika, kira'eta i informatike organizirana je za učenike i učenice već od prvog razreda školovanja.

Produženi boravak u školi u potpunosti je isplaniran i ispunjen brojnim vannastavnim sadržajima koji omogućuju stalan i aktivan rad sa učenicima.

U školi djeluju mnoge sekcije i klubovi čiji članovi ostvaruju izvanredne rezultate. Od samog osnivanja Osnovna škola "Đulistan" se nalazi među prvih 10 škola Kantona Sarajevo u pogledu općeg uspjeha. Pepoznatljivi smo kao škola koja predano radi na očuvanju državnosti i tradicije Bosne i Hercegovine.

Tokom boravka u Školi učenicima je osiguran doručak i ručak.

Učenici koji ostvare odličan uspjeh i primjerno vladanje ostvaruju popust na školarinu.

Category: Obavijesti | Views: 303 | Added by: osdulistan | Date:

U subotu 22.04.2017. godine održano je Federalno takmičenje iz matematike na kojem je naša učenica Merdijja Zarean osvojila treće mjesto te se tako plasirala na Državno takmičenje. Čestitke učenici i nastavnicima koji su je pripremali za takmičenje.

Category: Takmičenja | Views: 285 | Added by: osdulistan | Date:

U svijetu se od 1967. godine 2. aprila proslavlja Međunarodni dan dječije knjige. Na taj dan je 1805. godine rođen Hans Kristijan Andersen, danski književnik i proslavljeni pisac za djecu.

Međunarodni dan dječije književnosti se proslavlja sa ciljem da se promoviše dječija književnost i čitanje, kao i da se skrene pažnja javnosti na potrebe najmlađih čitalaca.

U našoj školi učenici su obilježili Dan dječije književnosti priredbom.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/desavanja_u_skoli/dan_djecije_knjizevnosti/37

Category: Dešavanja u školi | Views: 272 | Added by: osdulistan | Date:

Na osnovu člana 45. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 10/04, 31/11) Osnovna škola "Đulistan" raspisuje:

KONKURS

o evidentiranju djece - školskih obveznika za upis u I razred u školskoj 2017/2018. godini

PRVI UPISNI ROK ZA ŠKOLSKU 2017/2018. GODINU POČINJE 01.04.2017. I TRAJE DO 30.04.2017.

Školskim obveznikom redovne osnovne škole, shodno članu 3. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju, smatra se dijete koje će do 1. marta tekuće godine navršiti pet i po godina života (odnosno punih 6 godina u septembru 2017. godine). U školu se mogu upisati djeca mlađa od utvrđene starosne dobi ako to traže roditelji/staratelji i ako škola, nakon što razmotri preporuke relevantnih stručnjaka, bude sigurna da je to u najboljem interesu djeteta.

Dokumentacija potrebna za upis učenika u I razred:

- Izvod iz matične knjige rođenih,

- Ljekarsko uvjerenje o sposobnosti djeteta,

- Potvrda o pohađanju Obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu. U slučaju da roditelji/staratelji ne prilože potvrdu dužni su dostaviti obrazloženje koje se odnosi na razloge nepohađanja Obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu.

DIJETE NE MOŽE BITI UPISANO BEZ NAVEDENIH DOKUMENATA!

ZA DODATNE INFORMACIJE OBRATITE SE PEDAGOGU ŠKOLE ILI NA BROJ TELEFONA: 033/403-321.

Category: Obavijesti | Views: 474 | Added by: osdulistan | Date: