« 1 2 3 4 5 6 ... 37 38 »
Danas smo imali prililiku da ugostimo djecu koja su u predškolskoj grupi iz vrtića "Behar". Djeca su zajedno sa svojim tetama i osobljem naše škole, obišli školu i upozali se sa učenicima prvog rezreda.
Category: Dešavanja u školi | Views: 59 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (3)

Učenici od V do IX razreda (koji uče Perzijski jezik) su bili u posjeti Iranskom kulturnom centru u Sarajevu.Uz pratnju nastavnica Šejle Omerović-Penjo i Samire Halebić, učenike je dočekao i ugostio g.Nuri, ataše za kulturu sa njegovim saradnicima. Učenici su imali priliku da se upoznaju sa dijelom bogate Iranske kulture i uživali su u onome što su domaćini pripremili.
Category: Posjete i izleti | Views: 51 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (6)

Kao i prethodnih nekoliko godina, za vrijeme proljetnog raspusta naši učenici četvrtog i petog razreda su boravili u Krajini na ekskurziji. Posjetili su prelijepa mjesta kojih će se rado sjećati dugo godina zahvaljujemo se učiteljicama Samiji Gurdić - Gradišić i Nedžmi Čakalović, kao i učitelju Namiru Bašić i profeseru Eminu Bašiću, na uloženom trudu oko organizovanja i realizacije eksurzije.
Category: Posjete i izleti | Views: 42 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

Vrijedne učenice VI a su na kraju mjeseca marta obradile lektiru na neuobičajen način. Nakon što su sve pročitale knjigu Šukrije Pandže " Samo još kosovi zvižduću", na času bosanskog jezika i književnosti su u grupama , na svoj kreativan način, prikazale neke priče iz ove zbirke. Knjiga im se mnogo dopala , ali i to što su mogle na ovaj način obraditi lektiru. Želja im je da nastave s ovakvim načinom rada, a nastavnica Dženana Razić je obećala još ovakvih časova jer je bila prezadovoljna ovim učenicama, njihovim radom, kreativnošću i ozbiljnim pristupom času lektire.
Category: Dešavanja u školi | Views: 29 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Category: Dešavanja u školi | Views: 31 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)