Naslovna »Arhiva novosti

« 1 2 3 4 5 6 ... 25 26 »

Na osnovu člana 45. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 10/04, 31/11) Osnovna škola "Đulistan" raspisuje:

KONKURS

o evidentiranju djece - školskih obveznika za upis u I razred u školskoj 2017/2018. godini

PRVI UPISNI ROK ZA ŠKOLSKU 2017/2018. GODINU POČINJE 01.04.2017. I TRAJE DO 30.04.2017.

Školskim obveznikom redovne osnovne škole, shodno članu 3. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju, smatra se dijete koje će do 1. marta tekuće godine navršiti pet i po godina života (odnosno punih 6 godina u septembru 2017. godine). U školu se mogu upisati djeca mlađa od utvrđene starosne dobi ako to traže roditelji/staratelji i ako škola, nakon što razmotri preporuke relevantnih stručnjaka, bude sigurna da je to u najboljem interesu djeteta.

Dokumentacija potrebna za upis učenika u I razred:

- Izvod iz matične knjige rođenih,

- Ljekarsko uvjerenje o sposobnosti djeteta,

- Potvrda o pohađanju Obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu. U slučaju da roditelji/staratelji ne prilože potvrdu dužni su dostaviti obrazloženje koje se odnosi na razloge nepohađanja Obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu.

DIJETE NE MOŽE BITI UPISANO BEZ NAVEDENIH DOKUMENATA!

ZA DODATNE INFORMACIJE OBRATITE SE PEDAGOGU ŠKOLE ILI NA BROJ TELEFONA: 033/403-321.

Category: Obavijesti | Views: 449 | Added by: osdulistan | Date:

21.mart je obilježen kao Dan škole i kao Dan rođenje hazreti Fatime, kćerke poslanika Muhammeda a.s.

Dječaci su imali priliku da se takmiče u fudbalu i raznim igrama, a djevojčice su pripremile prigodan program.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/desavanja_u_skoli/dan_skole_dan_rodenja_hazreti_fatime/36

Category: Dešavanja u školi | Views: 285 | Added by: osdulistan | Date:

Naša škola je bila domaćin općinskog takmičenja iz fizike održanog 15.03.2017.godine. Učenici OŠ "Đulistan" su ponovo pokazali odlično znanje. U kategoriji osmih razreda učenica Zarean Merdijja je osvojila treće mjesto, dok je u kategoriji devetih razreda učenica Planinčić Ajla osvojila prvo mjesto, a učenica Ibrišević Ema treće mjesto. Čestitamo našim učenicima i nastavnicima koji su ih pripremali i puno sreće na kantonalnom takmičenju.

Category: Takmičenja | Views: 341 | Added by: osdulistan | Date:

Petak,10.mart,mubarek dan u našem ružičnjaku. Dan kada smo obilježili svečanost povodom nošenja hidžaba, za naše  cvjetove mirisne i kraljice ponosne. Pokazaše nam svoju odlučnost  u nošenju najljepše krune,krune odlučnosti, pokornosti i spasa. Najljepšim osmijehom prihvatiše  skromne poklone i podijeliše s nama svoje iskustvo u nošenju hidžaba. Za ovu krunu su se odlučile sljedeće učenice: Mustafić Fatima Ez-Zehra, Begzadić Tesnim, Akbaš Merjem, Gradišić Esma, Begzadić Umejma, Smajić Ilhana, Mihaljević Asja, Habibović Lejla, Javdan Rejhana, Smajić Tajra, Zarean Merdijja. Dragim učenicama i ponosnim roditeljima iskrene čestitke.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/desavanja_u_skoli/hidzab/35

Category: Dešavanja u školi | Views: 408 | Added by: osdulistan | Date:

JU Osnovna škola "Hašim Spahić" bila je domaćin općinskog takmičenja iz matematike koje je organizovano za učenike VII, VIII i IX razreda iz pet osnovnih škola s područja Općine Ilijaš. Učenici VIII razreda naše škole su zauzeli prva tri mjesta: Merdijja Zarean prvo mjesto, Medina Bečić drugo mjesto i Muhamed Fejzić treće mjesto. Kada su u pitanju IX razredi, naša učenica Ema Ibrišević je zauzela drugo mjesto. Čestitamo našim učenicima i nastavnicima koji su ih pripremali i puno sreće na kantonalnom takmičenju.

Category: Takmičenja | Views: 451 | Added by: osdulistan | Date: