« 1 2 3 4 5 6 7 ... 37 38 »
Na Kantonalnom takmičenju iz Bosanskog jezika i književnosti, održanog 29.03.2019.godine, naša učenica Sukejna Hodžić je osvojila 1. mjesto, dok je učenica Emina Kaplan bila 17. Čestitamo našim učenicama, kao i nastavnicama Dženani Razić i Amini Šišić koje su vrijedno pripremale učenice.
Category: Takmičenja | Views: 26 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Dana 26.03.2019.godine, nastavnica Alma Zahirović je održala ogledni čas iz predmete geografija sa učenicama VIII a odjeljenja. Nastavna jedinica ovog časa je bila Geografski položaj, smještja, podjela i reljefna obilježja Amerike. U uvodnom dijelu časa učenice su pogledale kratki video o otkriću Amerike, a nakon toga su u grupnom radu zajedno sa nastavnicom učenice obradile podjelu i reljefna obilježja Amerike. jedna od grupa je imala zadatak da pomoću stiropora izrade maketu Grand kanjona.
Category: Dešavanja u školi | Views: 25 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Datum:20.03.2019. godine Broj:25/19

Na osnovu člana 55. i člana 57. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju (Službene novine Kantona Sarajevo, broj: 10/04, 31/11 i 23/17 i 33/17), Pravila Osnovne škole „Đulistan“, Odluke Školskog odbora broj:06-SO/19 od 11.03.2019.godine, raspisuje se:

KONKURS za upis djece u I (prvi) razred Osnovne škole „Đulistan“ u školskoj 2019/2020.godini

PRVI UPISNI ROK ZA ŠKOLSKU 2019/2020. GODINU POČINJE 01.04.2019. GODINE I TRAJE DO 30.04.2019.GODINE UPIS ĆE SE OBAVLJATI SVAKI RADNI DAN OD 8,00 DO 16,00 SATI.

Školskim obveznikom redovne Osnovne škole, shodno članu 55. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju („Službene novine kantona Sarajevo“, broj 23/17 i 33/17), smatra se dijete koje će do 1. marta tekuće godine navršiti 5 i po godina života (odnosno punih 6 godina u septembru 2019. godine). U školu se mogu upisati djeca mlađa od utvrđene starosne dobi ako to traže pismenim zahtjevom roditelji/staratelji i ako škola, nakon što razmotri preporuke Komisije za upis učenika u prvi razred, bude sigurna da je to u najboljem interesu djeteta.

Dokumentacija potrebna za upis učenika u I razred:

-Izvod iz matične knjige rođenih -Ljekarsko uvjerenje o sposobnosti djeteta,

-Uvjerenje/certifikat o pohađanju obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu.

Za dodatne informacije obratite se pedagogu škole ili na broj telefona: 033 403 321

Napomena: Osnovna škola „Đulistan“ u sklopu nastavnog procesa nudi produženi boravak i organizovan prevoz učenika.

Category: Obavijesti | Views: 103 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (51)

U subotu, 23. marta u SŠC „Nedžad Ibrišimović“ održano je općinsko takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola sa područja općine Ilijaš iz predmeta Demokratija i ljudska prava – CIVITAS.Takmičili su se učenici VII razreda osnovnih škola „Hašim Spahić“, „Stari Ilijaš“, „Đulistan“ i „Podlugovi“. OŠ „Đulistan“ je zauzela 3.mjesto sa temom „Sigurnost djece na internetu“. Čestitamo našim učenicima.

Category: Takmičenja | Views: 41 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U našoj školi pored prostorije za produženi boravak, opremljena je prostorija koja je namjenjena za izvođenje radionica. Učenici svoje slobodno vrijeme mogu da provedu u radionici, zabavljajući se raznim društvenim i edukativnim igrama.

Category: Dešavanja u školi | Views: 38 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)