1 2 3 »

Povodom obilježavanja državnog praznika Dana nezavisnosti, naši učenici su zajedno sa svojim nastavnicima, prisustvovali polaganju cvijeća na spomen obilježju šehidima u Ilijašu, kao i otrivanju novoizgrađenog trga Alije Izetbegovića.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 256 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U utorak 09.05.2016. povodom obilježavanja Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope relizirana je Revija kulturno-umjetničkog stvaralaštva djece predškolskih, osnovnih i srednjih škola općine Ilijaš. Pored učenika Kampusa PBK prisutni su imali priliku pogledati izvedbe i ostalih obrazovnih ustanova ilijaške općine, kao i Osnovne muzičke i baletske škole "Novo Sarajevo" – Odjeljenje Ilijaš.Oblasti kulturnog-umjetničkog stvaralaštva su bile različite, recital, dramski prikaz, hor, slobodni ples, folklor i instrumentalna muzika.
Učenicima škola i polaznicima vrtića se na samom početku prigodnim govorm obratio općinski načelnik, gosp. Akif Fazlić.
Učenici naše Škole su se predstavili u oblasti dramskog prikaza, kojeg su pripremili polaznici dramske sekcije nižih razreda pod vodstvom prof. Sanele Karahalilović.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 754 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U okviru obilježavanja 3. maja - Dana otpora općine Breza učenici Kampusa PBK su prisustvovali programu koji se održao na spomen obilježju Plana, nedaleko od Breze. Naime, u okviru ove manifestacije čije obilježavanje je počelo još tokom mjeseca aprila, a zatim nastavljeno poslije prvomajskih praznika, 4. maja 2015. u periodu od 11:00 do 13:00 sati održan je prigodan program. U programu smo imali priliku, između ostalog, poslušati obraćanje općinskog načelnika, čas histoije i čitanje radova nagrađenih na takmičenju učenika osnovnih škola u pisanju literarnh radova na temu “3. maj – Dan otpora Općine Breza”. Delegacija Kampusa je položila cvijeće na spomen obilježje i učenjem Fatihe sjetila se šehida i poginulih boraca općine Breza.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 800 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Utorak 26.04.2016. godine je za učenike VIIA bio poseban. Onako kako su i oni posebni. Razrednica ovog odjeljenja prof. Ena Nalić je odlučila nagraditi učenike odjeljenje jednodnevnim izletom u Mostar. Razlog - najbolji uspjeh na III internoj klasifikaciji. Osim razrednice, sa učenicima je na izlet krenula i pedagogica Meliha Ganić-Lepić. Nakon doručka kojeg su obavili odmah po dolasku u školu na izlet se krenulo u 8:30. Po dolasku u Mostar učenici su se odmorili u krugu kampusa Univerziteta "Džemal Bijedić". Nakon kraćeg odmora, krenuli su u obilazak grada. Prvo odredište je bio Španski trg. Šetnju su nastavili ulicama grada na desnoj obali Neretve. Sljedeće odredište je bila stara jezgra grada, "Stari" - ukras Mostara, kao i neizbježna šetnja mahalama u okolini Starog mosta. Učenici i nastavnici su posjetili i Karađoz-begovu džamiju gdje su obavili namaz, nakon čega su nastavili šetnju do tržnog centra Mepas Mall. Nakon nabavke "neophodnih" potrepština izletnici su se uputili prema kampusu Univerziteta gdje su se smjestili u autobus i puni utisaka krenuli put Škole.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 821 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Nakon obavljene operacije "Pohod Sajmu knjige" koji se desio u petak 22.04.2016. prof. Šejla, bibliotekarka Škole, je u ponedjeljak 25.04.2016. godine ponovo pohodila Sajam. Naime,  ponedjeljak je bio zadnji Sajma pa je prof. Šejla, kao i svih ovih godina, iskoristila priliku i nabavila brojne naslove po sniženim cijenama s obzirom da zadnjeg dana Sajma izdavači daju posebne popuste na skoro sve vlastite naslove. Na isti način kako je to bilo i u petak i ponedjeljak je bio dan kada je profesorica "Imala pune ruke (kese) posla".
Školska biblioteka je dodatno "obezbijeđena" novim naslovima.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 691 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

1-5 6-10 11-11