1 2 3 ... 16 17 »
Danas smo imali prililiku da ugostimo djecu koja su u predškolskoj grupi iz vrtića "Behar". Djeca su zajedno sa svojim tetama i osobljem naše škole, obišli školu i upozali se sa učenicima prvog rezreda.
Category: Dešavanja u školi | Views: 106 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (3)

             
 
Dana 12.6. 2019. godine, odzvonilo je posljednje školsko zvono za maturante 11. generacije OŠ "Đulistan". Odjeljenje IX razreda koje je brojalo 22 učenika, uz prigodan program i prozivanjem svakog učenika posebno uz puštanje balona, ispratili smo uz najljepše želje za dalje školovanje. Ispračaj je bio veoma emotivan kako za učenike tako i za roditelje i sve uposlenike škole. Maturati, sretno vam bilo !
Category: Dešavanja u školi | Views: 59 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

     
 
Tokom mjeseca Ramazana u našoj školi su odražavane razne aktivnosti. Svakodnevna aktivnost je bila učenje mukabele, te su učenici zajedno sa svojim nastavnicima uspjeli uz Božiju pomoć da do kraja Ramazana prouče hatmu. Također, su svi razredi imali zaduženje da pripreme neku aktivnost, pa smo imali učenje ilahija, čitanje hadisa, izradu panoa, prezentovanje recitacija na engleskom jeziku, kao i jednu prezentaciju o zdravstvenim vrijednostima posta. Naše učenike su tokom ovog mjeseca posjetili i uvaženi imami, koji su održali prigodne govore. Zadnji dan Ramazan ,naša draga i vrijedna direktorica je pripremila Bajramske paketiće za sve učenike i Ramazanske aktivnosti su završene priredbom i podjelom paketića.
Category: Dešavanja u školi | Views: 58 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U petak 26.04. 2019. godine u našoj školi je održana priredba "U susret Ramazanu". Učenici su zajedno sa svojim učiteljima, kao i nastavnicom vjeronauke Eminom Muminović pripremili očaravajuću priredbu, koja se sastojala od učenja ajeta iz časnog Kurana, ilahija, igrokaza, recitala. Zahvaljujemo se fondaciji "Europe Aid Foundation/Avrupa yardim vakfi" koji su obezbjedili paketiće za učenike povodom nadolazećeg mjeseca Ramazana, koji su podjeljeni svim učenicima na kraju priredbe .
Category: Dešavanja u školi | Views: 207 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (99)

 
Našu školu posjetio ja pisac Šimo Ešić. Naši učenici su za pisca pripremili recitacije i igrokaz. Čika Šimo je na zanimljiv način predstavio svoja djela koja uvijek i iznova kod djece izazivaju divna osjećanja. Učenici su uživali u svemu onome što im je čika Šimo pripremio.
Category: Dešavanja u školi | Views: 42 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)