1 2 3 ... 16 17 »
Danas smo imali prililiku da ugostimo djecu koja su u predškolskoj grupi iz vrtića "Behar". Djeca su zajedno sa svojim tetama i osobljem naše škole, obišli školu i upozali se sa učenicima prvog rezreda.
Category: Dešavanja u školi | Views: 44 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (3)

U petak 26.04. 2019. godine u našoj školi je održana priredba "U susret Ramazanu". Učenici su zajedno sa svojim učiteljima, kao i nastavnicom vjeronauke Eminom Muminović pripremili očaravajuću priredbu, koja se sastojala od učenja ajeta iz časnog Kurana, ilahija, igrokaza, recitala. Zahvaljujemo se fondaciji "Europe Aid Foundation/Avrupa yardim vakfi" koji su obezbjedili paketiće za učenike povodom nadolazećeg mjeseca Ramazana, koji su podjeljeni svim učenicima na kraju priredbe .
Category: Dešavanja u školi | Views: 70 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (43)

    Povodom obilježavanja Dana Armije Bosne i Hercegovine, učenici OŠ"Đulistan" prisustvovali su polaganju cvijeća na spomen obilježju poginulim borcima u proteklom ratu u Ilijašu. Tim povodom, Općina Ilijaš je održala svečanu sjednicu u kino sali, na koju su bili pozvani i naši učenici. Također, unutar   škole je obilježen Dan Armije BiH, ukrašavanjem učionica, a učenici IV razreda su pisali literarni rad na temu "Zašto volim Bosnu i Hercegovinu", među kojim su dva rada i nagrađena prigodnim poklonom.    
                               
Category: Dešavanja u školi | Views: 88 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (6)

Vrijedne učenice VI a su na kraju mjeseca marta obradile lektiru na neuobičajen način. Nakon što su sve pročitale knjigu Šukrije Pandže " Samo još kosovi zvižduću", na času bosanskog jezika i književnosti su u grupama , na svoj kreativan način, prikazale neke priče iz ove zbirke. Knjiga im se mnogo dopala , ali i to što su mogle na ovaj način obraditi lektiru. Želja im je da nastave s ovakvim načinom rada, a nastavnica Dženana Razić je obećala još ovakvih časova jer je bila prezadovoljna ovim učenicama, njihovim radom, kreativnošću i ozbiljnim pristupom času lektire.
Category: Dešavanja u školi | Views: 18 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Vrijedne učenice VI a su na kraju mjeseca marta obradile lektiru na neuobičajen način. Nakon što su sve pročitale knjigu Šukrije Pandže " Samo još kosovi zvižduću", na času bosanskog jezika i književnosti su u grupama , na svoj kreativan način, prikazale neke priče iz ove zbirke. Knjiga im se mnogo dopala , ali i to što su mogle na ovaj način obraditi lektiru. Želja im je da nastave s ovakvim načinom rada, a nastavnica Dženana Razić je obećala još ovakvih časova jer je bila prezadovoljna ovim učenicama, njihovim radom, kreativnošću i ozbiljnim pristupom času lektire.
Category: Dešavanja u školi | Views: 20 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)