« 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 15 »

U sklopu redovnih aktivnosti planiranih po Godišenjm programu rada, prof. Vernesa Hamzabegović je nedavno održala ugledni čas. Učenici IIB odjeljenja su bili pravi saradnici u realizaciji ovog časa.
Kao i obično, i ovaj put je učionica bila mala da primi sve zainteresovane učitelje i nastavnike. Naime, osim pedagogice Melihe Ganić-Lepić i direktora Senada Hršumovića, času su prisustvovali skoro svi profesori razredne nastave. Ova činjenica na svoj način govori o kvaliteti rada prof. Vernese i onome što se može vidjeti i čuti na njenom času.
Čas je bio iz predmeta Moja okolina, a nastavna jedinica Ishrana životinja. Bogatstvo nastavnih sredstava, ali i njihova valjana upotreba na način da budu u funkciji časa, metodičnost i didaktičke vještine prof. Vernese učinili su ovaj čas veselim i interesantnim za učenike, a poučnim za prisutne učitelje i nastavnike.

Category: Dešavanja u školi | Views: 323 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U srijedu 23.03.2016. godine je nastavljen ciklus redovnih predavanja u školskom mesdžidu. Ove srijede smo imali priliku slušati izlaganje nastavnice Mubine Kobilice koja je nastavila kazivanja o abdestu.
U prvom dijelu nas je podsjetila o propisima pravilnog uzimanja abdesta, te o određenim dilemama kada je u pitanju upotreba mestvi.
U drugom dijelu nastavnica Mubina nas je upoznala sa zdravstvenim aspektima abdesta, iznijevši niz, znanstveno dokazanih, činjenica koje govore u prilog korisnosti svakodnevnog uzimanja abdesta. Između ostalog, svakodnevno pranje područja oko lakta ima blagotvorno dejstvo na mozak, srce i jetru. Naime, krvni sudovi u predjelu lakta su povezani sa navedenim organima pa se tokom abdesta potiče cirkulacija u njima. Osim toga, potiranje glave, pranje ušiju i vrata, također, potiče cirkulaciju i hladi tijelo te regulira krvni pritisak.

Category: Dešavanja u školi | Views: 300 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U okviru časa odjeljenjske zajednice učiteljica Elma Pašalić je imala temu o zdravoj ishrani. Kako se ne bi zadržali samo na teoretskom obrazlaganju, učiteljica Elma je zajedno sa svojim djevojčicama stupila u akciju. Rezultat je bio izvrstan. Učenice su uživale u praktičnom radu, a kreacije koje su napravile su imale i umjetničku notu. Spoj učenja, kreativnosti, umjetnosti. Naučile su šta je to zdrava hrana, koje su to zdrave namirnice, bile su kreativne jer su si dale mašti na volju kako da slože namirnice i na kraju kreativnost je potpomognuta umjetnošću slaganja boja i oblika.
Čestitke i pohvale za učiteljicu Elmu i njene učenice.

Category: Dešavanja u školi | Views: 297 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Aktivnosti povodom Dana škole okončane su svečanim ručkom koji je za uposlenike održan u školskom restoranu. Druženje i svečani ručak je otvorio osnivač Kampusa PBK prof. Džafer Zarean kratkim obraćanjem u kojem se zahvalio svim uposlenicima, sadašnjim i bivšim, te još jednom uputio dovu za uspješan rad institucija Kampusa.
Nastavak druženja i svečani ručak su protekli u prijatnom razgovoru prisutnih uposlenika. Švedski sto je bio bogat i raznovrsan za što se ima zahvaliti našim kuharicama, te, prije svega, prof. Nijazu Traki koji je još jednom pokazao izvrsnost u spremanju jagnjećeg pečenja.

Category: Dešavanja u školi | Views: 344 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U petak 17.03.2016. sa početkom u 14:00 sati održana je priredba povodom Dana škole. Školski mesdžid je bio prepun učenika, njihovih roditelja i nastavnika koji su pažljivo gledali i slušali tačke koje su pripremili vrijedni nastavnici i učenici Škole.
Priredba je otpočela prigodnim obraćanjem osnivača Kampusa, prof. Džafera Zareana koje se zahvalio svim uspolenicima institucija Kampusa, kao i sadašnjim i pređašnjim direktorima.
U prvoj tački smo imali priliku vidjeti interprataciju isječka iz monodrame "On meni, nema Bosne u izvedbi učenika VII razreda Safeta . Nakon toga je uslijedila tačka recitatorske sekcija mr. Sanela Karahalilović. Prof. Šejla Omerović-Penjo je dodijelila specijalne nagrade članovima našeg kluba Kula čitalaca. Ove prilike je dodijeljeno 9 specijalnih nagrada učenicima koji su pored redovne lektire pročitali nekoliko hiljada stranica neobavezne literature. Predstavili su nam se i recitatori prof. Murise Hršumović, te mali hor Škole pod vodstvom prof. Admira Šatare. Naposlijetku, dodijeljene su i diplome najboljim na takmičenjima organiziranim povodom Dana škole. Završni dio priredbe je pripao direktoru Koledža, prof. Seadu Poturku koji je svečano uručio stipendijske certifikate najboljim učenicima Đulistana koji su na taj način ostvarili mogućnost besplatnog školovanja u Perzijsko-bosanskom koledžu. Naravno, i ostali učenici Đulistana imaju mogućnost ostvarenja stipendija, u potpunom ili djelomičnom iznosu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 368 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (4)