Naslovna »Dešavanja u školi

« 1 2 ... 9 10 11 12 13 »

U četvrtak 17.03.2016. je realizirano takmičenje djevojčica u sposobnosti savladavanja poligona. Poligon je bio postavljen na vanjskom travnatom terenu. Kao i takmičenje koje se održalo prethodni dan u sportskoj sali, i ovo je bilo napeto i neizvjesno. Takmičenjem je koordinirala prof. Mubina Mašić, a pomagao joj veći broj profesorica Škole. Čak, su malo, kada prof. Mubina nije obraćala pažnju, pomagale i učenicama. Takvi su prosvjetni radnici, ne mogu protiv sebe. Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 236 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Sportska sala Kampusa PBK je bila mjesto poprišta utakmica fudbalskog turnira za učenike viših razreda (VI - IX razred). Turnirom je rukovodio prof. Kenan Strojil, koji zaslužuje pohvale za fer i korektno suđenje. Inače, s obzirom na broj učenika u odjeljenju, IX razred je imao dvije ekipe IX1 i IX2.
Nakon prvih utakmica, odigrane su i utakmice za treće, odnosno, prvo mjesto. Valja spomenuti dramatičnu utakmicu za treće mjesto koja je odigrana između VI i VIII razreda. Pobjednik turnira je ekipa IX1, koja će u igrati sa najboljom vrstom Perzijsko-bosanskog koledža. Želimo im uspjeh i neka pobijedi bolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 228 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Povodom Dana škole, a u sklopu sportskih aktivnosti, u četvrtak 17.03.2016. na travnatom sportskom terenu održan je turnir za učenike nižih razreda (I - V razred). Kao i uvijek, bili su to žestoki okršaji, puni napetosti i neizvjesnosti. Turnirom su rukovodili prof. Namir Bašić i direktor prof. Senad Hršumović.
Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 255 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Po ustaljenom rasporedu u četvrtak 17.03.2016. godine održano je redovno predavanje u školskom mesdžidu. Predavač je bio prof. Trako Nijaz. Prisutne učenike je podsjetio na temu predavanja od prošli put, te je nastavio na započetu temu. Između ostalog, prof. Nijaz je govorio o našem odnosu prema mesdžidu i namazu, općenito, o tome kako se sa poštovanjem treba odnositi prema namazu i priprema za namaz.

Category: Dešavanja u školi | Views: 254 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

I danas, u srijedu 16.03.2016. nastavljene su aktivnosti na obilježavanju Dana škole. Na današnjem rasporedu su bile aktivnosti za učenike starijih razreda. Dječaci su svoje igre realizirali u školskom mesdžidu, dok su djevojke igrale odbojkaški turnir. Odbojkaški turnir je bio zanimljiv, a na kraju je poredak bio takav da su pobijedile najstarije. Dakle, učenice IXA zauzele prvo, VIIIA drugo, VIIA treće i VIA četvrto mjesto.

U mesdžidu su dječaci nižih razreda, nakon završetka službenog dijela nadmetanja, nastavili iskušavati se u sportskim aktivnostima, te su se nadmetali u skoku udalj. Zabilježeni su sjajni rezultati.

Category: Dešavanja u školi | Views: 245 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)