Naslovna »Dešavanja u školi

« 1 2 ... 9 10 11 12 13 14 »

U petak 17.03.2016. sa početkom u 14:00 sati održana je priredba povodom Dana škole. Školski mesdžid je bio prepun učenika, njihovih roditelja i nastavnika koji su pažljivo gledali i slušali tačke koje su pripremili vrijedni nastavnici i učenici Škole.
Priredba je otpočela prigodnim obraćanjem osnivača Kampusa, prof. Džafera Zareana koje se zahvalio svim uspolenicima institucija Kampusa, kao i sadašnjim i pređašnjim direktorima.
U prvoj tački smo imali priliku vidjeti interprataciju isječka iz monodrame "On meni, nema Bosne u izvedbi učenika VII razreda Safeta . Nakon toga je uslijedila tačka recitatorske sekcija mr. Sanela Karahalilović. Prof. Šejla Omerović-Penjo je dodijelila specijalne nagrade članovima našeg kluba Kula čitalaca. Ove prilike je dodijeljeno 9 specijalnih nagrada učenicima koji su pored redovne lektire pročitali nekoliko hiljada stranica neobavezne literature. Predstavili su nam se i recitatori prof. Murise Hršumović, te mali hor Škole pod vodstvom prof. Admira Šatare. Naposlijetku, dodijeljene su i diplome najboljim na takmičenjima organiziranim povodom Dana škole. Završni dio priredbe je pripao direktoru Koledža, prof. Seadu Poturku koji je svečano uručio stipendijske certifikate najboljim učenicima Đulistana koji su na taj način ostvarili mogućnost besplatnog školovanja u Perzijsko-bosanskom koledžu. Naravno, i ostali učenici Đulistana imaju mogućnost ostvarenja stipendija, u potpunom ili djelomičnom iznosu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 339 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (4)

Petak 18.03.2016. je dan kada je odigrana posljednja utakmica fudbalskog turnira. Sastale su se ekipe OŠ "Đulistan" i Perzijsko-bosanskog koledža. Utakmicu je daleko bolje otvorila ekipa PBK i ubrzo stekla znatnu prednost. Nakon prvog poluvremena igrači Đulistana su konsolidirali redove, te su odgovornom i organiziranom igrom uspjeli postići nekoliko pogodaka. Međutim, razlika iz prvog poluvremena je bila nedostižna, pa je meč završen pobjedom ekipe PBK. Čestitamo pobjednicima.
Kao i sve utakmice do sada, i ovu je na viskom nivou vodio prof. Kenan Strojil.

Category: Dešavanja u školi | Views: 261 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

U četvrtak 17.03.2016. je realizirano takmičenje djevojčica u sposobnosti savladavanja poligona. Poligon je bio postavljen na vanjskom travnatom terenu. Kao i takmičenje koje se održalo prethodni dan u sportskoj sali, i ovo je bilo napeto i neizvjesno. Takmičenjem je koordinirala prof. Mubina Mašić, a pomagao joj veći broj profesorica Škole. Čak, su malo, kada prof. Mubina nije obraćala pažnju, pomagale i učenicama. Takvi su prosvjetni radnici, ne mogu protiv sebe. Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 262 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Sportska sala Kampusa PBK je bila mjesto poprišta utakmica fudbalskog turnira za učenike viših razreda (VI - IX razred). Turnirom je rukovodio prof. Kenan Strojil, koji zaslužuje pohvale za fer i korektno suđenje. Inače, s obzirom na broj učenika u odjeljenju, IX razred je imao dvije ekipe IX1 i IX2.
Nakon prvih utakmica, odigrane su i utakmice za treće, odnosno, prvo mjesto. Valja spomenuti dramatičnu utakmicu za treće mjesto koja je odigrana između VI i VIII razreda. Pobjednik turnira je ekipa IX1, koja će u igrati sa najboljom vrstom Perzijsko-bosanskog koledža. Želimo im uspjeh i neka pobijedi bolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 261 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Povodom Dana škole, a u sklopu sportskih aktivnosti, u četvrtak 17.03.2016. na travnatom sportskom terenu održan je turnir za učenike nižih razreda (I - V razred). Kao i uvijek, bili su to žestoki okršaji, puni napetosti i neizvjesnosti. Turnirom su rukovodili prof. Namir Bašić i direktor prof. Senad Hršumović.
Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 286 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)