Naslovna »Dešavanja u školi

« 1 2 ... 10 11 12

Na poziv Medžlisa islamske zajednice Breza 01.02.2016. godine, prvi dan drugog polugodišta učenici OŠ "Đulistan", zajedno sa učenicima Perzijsko-bosanskog koledža učestvovali su protestnoj šetnji ulicama Breze.
Naime, povodom odluke Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine o zabrani upotrebe hidžaba (mahrame) u sudskim instituvcijama Bosne i Hercegovine, a povodom Dana hidžaba MIZ Breza je organizirao ovu protestnu šetnju.
U šetnji su učestvovali svi učenici VIII i IX razreda, kao i učenice Škole koje stalno nose mahramu. Nakon obavljenog podne namaza u gradskoj džamiji u Brezi i obraćanja imama džamije, kao i prof. Džafera Zareana, osnivača Kampusa PBK, povorka se uputila ulicama Breze. Šetnja se odvijala od centra do srednje škole "Mehmedalija Mak Dizdar" nakon čega smo u povratku prošli pored gradskog hotela i zgrade općine, te kroz zanatski centar.

Category: Dešavanja u školi | Views: 273 | Added by: osdulistan | Date:

Nakon mjesec dana raspusta počelo je i drugo polugodište školske 2015/16. godine. Učenici su odmorni, nastavnici isto tako. Svi smo spremni za nove uspjehe, kako na odgojnom, tako i na obrazovnom planu. Naravno, da bi bili što spremniji za nastavu učitelji moraju popiti redovnu jutarnju kahvu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 287 | Added by: osdulistan | Date:

Učenici, nastavnici i ostalo osoblje naše škole obilježili su dan planete Zemlje radno, tako što su svi uzeli učešća u akciji čišćenja školskog dvorišta i šire okoline škole. Sakupljeno je nekoliko kesa smeća kojeg smo uredno odložili na predviđeno mjesto za smeće.
Nakon toga uređen je školski cvijetnjak, zasađene su nove sadnice i izvršili smo zalijevanje već posađenog cvijeća.
Učenici su, zajedno sa svojim nastavnicima, uložii maksimalan trud u ovoj akciji što se najbolje može vidjeti u školskom dvorištu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 465 | Added by: djulistan | Date:

Tokom današnjeg dana obilježen je dan planete Zemlje. Dan planeta Zemlje (Earth Day) obilježava se 22. aprila - travnja u više od 150 zemalja diljem svijeta.
Na konferenciji UNESCO-a 1969. godine John McConnell prvi je put predstavio ideju obilježavanja Dana Zemlje i iste je godine dizajnirana Zastava Zemlje, a sam je naziv "Earth day" prvi put upotrijebio 21. ožujka gradonačelnik San Francisca Joseph Alioto 1969. g., u proglasu kojim je odlučeno da se u gradu i na područja San Francisca proslavi kao Dan planeta Zemlje.
U BiH se Dan planete Zemlje organizirano obilježava od 1990. godine.
Dan planete Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine kada je tokom Konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru na kojoj je sudjelovao velik broj predstavnika vlada i nevladinih udruga usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja.
Na prijedlog bolivijske vlade 2009. godine Opća je skupština Ujedi­njenih naroda 22. april proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje.

Category: Dešavanja u školi | Views: 466 | Added by: djulistan | Date:

1-5 6-10 ... 46-50 51-55 56-59