Naslovna »Dešavanja u školi

« 1 2 ... 10 11 12 13 14 »

Povodom Dana škole, a u sklopu sportskih aktivnosti, u četvrtak 17.03.2016. na travnatom sportskom terenu održan je turnir za učenike nižih razreda (I - V razred). Kao i uvijek, bili su to žestoki okršaji, puni napetosti i neizvjesnosti. Turnirom su rukovodili prof. Namir Bašić i direktor prof. Senad Hršumović.
Na kraju su proglašeni najbolji.

Category: Dešavanja u školi | Views: 303 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Po ustaljenom rasporedu u četvrtak 17.03.2016. godine održano je redovno predavanje u školskom mesdžidu. Predavač je bio prof. Trako Nijaz. Prisutne učenike je podsjetio na temu predavanja od prošli put, te je nastavio na započetu temu. Između ostalog, prof. Nijaz je govorio o našem odnosu prema mesdžidu i namazu, općenito, o tome kako se sa poštovanjem treba odnositi prema namazu i priprema za namaz.

Category: Dešavanja u školi | Views: 293 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

I danas, u srijedu 16.03.2016. nastavljene su aktivnosti na obilježavanju Dana škole. Na današnjem rasporedu su bile aktivnosti za učenike starijih razreda. Dječaci su svoje igre realizirali u školskom mesdžidu, dok su djevojke igrale odbojkaški turnir. Odbojkaški turnir je bio zanimljiv, a na kraju je poredak bio takav da su pobijedile najstarije. Dakle, učenice IXA zauzele prvo, VIIIA drugo, VIIA treće i VIA četvrto mjesto.

U mesdžidu su dječaci nižih razreda, nakon završetka službenog dijela nadmetanja, nastavili iskušavati se u sportskim aktivnostima, te su se nadmetali u skoku udalj. Zabilježeni su sjajni rezultati.

Category: Dešavanja u školi | Views: 297 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Đulistan je jedna od rijetkih škola koja se može pohvaliti travnatim sportskim terenom, i to ne bilo kakvim nego prilično velikim. Od srijede 16.03.2016. godine naš teren je još veći.

Na prijedlog Vijeća učenika, te uz podršku polaznika sekcije koju vodi prof. Alma Alibegović iz središnjeg dijela terena su izmješteni čempresi koji su, prije svega, smetali održavanju žestokih fudbalskih okršaja. Ponekad su ti čempresi služili kao pomoć u sjajnim driblinzima, ali je, čini se, bilo više situacija kada su ti čempresi oduzimali lopte igračima baš u trenutku sjajnog prodora.

Pored učenika, u akciji premještanja su učestvovali i naš domar, hadžija Midhat, kao i teška mehanizacija, bager.

Zahvaljujemo se učenicima, našem hadžiji, kao i teškoj mehanizaciji, bageru i bageristi.

Category: Dešavanja u školi | Views: 275 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Dan škole 21. mart se bliži, a vrijedni učenici i nastavnici Škole ukrašavaju svoju Školu kako bi što ljepša dočekala svoj dan i prvi dan proljeća. Hodnici i učionice su ukrašeni, pomalo lijepim plakatima i stihovima posvećenim Školi, pomalo stihovima i plakatima povodom prvog dana proljeća. Malo Škole, malo proljeća i eto lijepog ugođaja za oko.

I ovom prilikom posebno pohvaljujemo učenike i učiteljice razredne nastave koji su se posebno potrudili da Škola bude lijepa, baš onako kako se i zove - Đulistan.

Školo, sretan ti rođendan.

Category: Dešavanja u školi | Views: 281 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)