« 1 2 ... 11 12 13 14 15 16 17 »

Predavanje u školskom mesdžidu nastavnice Mubina Kobilica u srijedu 30.03.2016. godine je, kao i ono u ponedjeljak, bilo u okviru Sedmice h. Fatime.
Nastavnica Mubina nas je ukratko podsjetila na životopis h. Fatime i našeg Poslanika. Napomenula je da je h. Fatima bila jedino Poslanikovo dijete koje nije presilo prije Poslanika, ali i to da je Fatima bila glavni Poslanikov oslonac.
Ono na što je nastavnica Mubina stavila poseban naglasak je, zapravo, bilo pitanje upućeno svima nama, a to je pitanje našeg odnosa prema roditeljima. Zapitala je sve nas da li je naš odnos prema roditeljima onakav kakav je bio odnos Fatime prema njenom ocu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 361 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U ponedjeljak 28.03.2016. predavač na redovnom predavanju je bio prof. Nihad Muftić. S obzirom da u ovoj sedmici obilježavamo Sedmicu h. Fatime i izlaganje prof. Nihada je bilo u duhu ove Sedmice. Prof. Nihad nam je naveo niz primjera u kojima nas h. Fatima poučava visokim moralnim vrlinama. Predavanje je prof. Nihad završio primjerom u kojem smo vidjeli kako nas h. Fatima poučava da u slučaju kada trebamo nekome nešto dati dajemo ono što je nama samima vrijedno, a ne ono što nam je suvišno, baš onako kako nas poučava i Časni Kur'an. Druženje smo završili učenjem Fatihe pred dušu h. Fatime.

Category: Dešavanja u školi | Views: 373 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Ovogodišnja priredba povodom Dana škole je imala svoj mali kuriozitet. Bina postavljena povodom priredbe je bila ukrašena sličicama 242 leptira. To samo po sebi ne bi možda bilo nešto neobično da nije bilo učiteljice Elme Pašalić. Naime, svaki leptir je bio unikatan jer se učiteljica Elma potrudila da svakog leptira ukrasi imenom učenika Đulistana.
Kako nam je rekla učiteljica, uz pomoć svojih učenica iz IVA i učenika IIIB učitelja Namira Bašića leptiri su izrezani od papira, a zatim je učiteljica ispisala imena svih učenika Škole. Zadatak nije bio lahak, ali je priveden kraju. Škola je dobila divan ukras koji sada resi ulazni hol Đulistana.

Category: Dešavanja u školi | Views: 393 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

U sklopu redovnih aktivnosti planiranih po Godišenjm programu rada, prof. Vernesa Hamzabegović je nedavno održala ugledni čas. Učenici IIB odjeljenja su bili pravi saradnici u realizaciji ovog časa.
Kao i obično, i ovaj put je učionica bila mala da primi sve zainteresovane učitelje i nastavnike. Naime, osim pedagogice Melihe Ganić-Lepić i direktora Senada Hršumovića, času su prisustvovali skoro svi profesori razredne nastave. Ova činjenica na svoj način govori o kvaliteti rada prof. Vernese i onome što se može vidjeti i čuti na njenom času.
Čas je bio iz predmeta Moja okolina, a nastavna jedinica Ishrana životinja. Bogatstvo nastavnih sredstava, ali i njihova valjana upotreba na način da budu u funkciji časa, metodičnost i didaktičke vještine prof. Vernese učinili su ovaj čas veselim i interesantnim za učenike, a poučnim za prisutne učitelje i nastavnike.

Category: Dešavanja u školi | Views: 395 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U srijedu 23.03.2016. godine je nastavljen ciklus redovnih predavanja u školskom mesdžidu. Ove srijede smo imali priliku slušati izlaganje nastavnice Mubine Kobilice koja je nastavila kazivanja o abdestu.
U prvom dijelu nas je podsjetila o propisima pravilnog uzimanja abdesta, te o određenim dilemama kada je u pitanju upotreba mestvi.
U drugom dijelu nastavnica Mubina nas je upoznala sa zdravstvenim aspektima abdesta, iznijevši niz, znanstveno dokazanih, činjenica koje govore u prilog korisnosti svakodnevnog uzimanja abdesta. Između ostalog, svakodnevno pranje područja oko lakta ima blagotvorno dejstvo na mozak, srce i jetru. Naime, krvni sudovi u predjelu lakta su povezani sa navedenim organima pa se tokom abdesta potiče cirkulacija u njima. Osim toga, potiranje glave, pranje ušiju i vrata, također, potiče cirkulaciju i hladi tijelo te regulira krvni pritisak.

Category: Dešavanja u školi | Views: 363 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)