« 1 2 ... 12 13 14 15 »

Kula čitalaca je jedna od aktivnosti po kojoj je Đulistan posebna i poznata. U okviru našeg kluba kojeg jednostavno zovemo Kula čitalaca učenici se podstiču da što više čitaju, a to je u današnje vrijeme sveopće "internetizacije" zahtjevan, ali i hvale vrijedan posao. Njega obavlja naša bibliotekarka Šejla Omerović-Penjo. Kula čitalaca se, osim izdavanja knjiga, realizira i kroz časove biblioteke kada prof. Šejla razgovara sa učenicima o pročitanim knjigama. Naravno, knjige koje učenici čitaju u okviru Kule čitalaca i o kojima se razgovara na časovima biblioteke izlaze izvan okvira redovne lektire.

U ponedjeljak 14.03.2016. posjetili smo jedan u nizu časova kojeg učenici i prof. Šejla okite lijepim riječima i lijepim razgovorima. Posjetili smo učenike IVB odjeljenja. Imali smo priliku poslušati izlaganje jednog od učenika o pročitanoj knjizi. Kako smo vidjeli, svi učenici odjeljenja su pažljivo slušali izlaganje svoga druga.

Učenicima Škole i prof. Šejli do ponovnog viđenja želimo još puno pročitanih knjiga i puno lijepih razgovora o pročitanim knjigama, njihovom sadržaju, porukama, poukama... i svemu lijepom što nam knjige kriju.


Category: Dešavanja u školi | Views: 355 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U ponedjeljak 22.02.2016. godine održana je svečana sjednica nastavničkog vijeća na kojoj je novi direktor prof. Senad Hršumović zvanično preuzeo funkciju direktora OŠ "Đulistan". Sjednicu je otvorio dosadašnji direktor Fuad Dedić. U kratkom obraćanju direktor Fuad se zahvalio svim kolegama na podršci i saradnji. Nakon toga vijeću se obratilo i nekoliko profesora, te su potom  prof. Fuadu uručeni vrijedni pokloni u znak priznanja za rad tokom njegovog mandatnog perioda. Vođenje sjednicom je u nastavku preuzeo direktor Senad Hršumović. U kratkom obraćanju direktor Senad je zamolio nastavnike za pomoć i saradnju s ciljem nastavka uspješnog djelovanja OŠ "Đulistan".

Category: Dešavanja u školi | Views: 369 | Added by: osdulistan | Date: 

Na poziv Medžlisa islamske zajednice Breza 01.02.2016. godine, prvi dan drugog polugodišta učenici OŠ "Đulistan", zajedno sa učenicima Perzijsko-bosanskog koledža učestvovali su protestnoj šetnji ulicama Breze.
Naime, povodom odluke Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine o zabrani upotrebe hidžaba (mahrame) u sudskim instituvcijama Bosne i Hercegovine, a povodom Dana hidžaba MIZ Breza je organizirao ovu protestnu šetnju.
U šetnji su učestvovali svi učenici VIII i IX razreda, kao i učenice Škole koje stalno nose mahramu. Nakon obavljenog podne namaza u gradskoj džamiji u Brezi i obraćanja imama džamije, kao i prof. Džafera Zareana, osnivača Kampusa PBK, povorka se uputila ulicama Breze. Šetnja se odvijala od centra do srednje škole "Mehmedalija Mak Dizdar" nakon čega smo u povratku prošli pored gradskog hotela i zgrade općine, te kroz zanatski centar.

Category: Dešavanja u školi | Views: 410 | Added by: osdulistan | Date: 

Nakon mjesec dana raspusta počelo je i drugo polugodište školske 2015/16. godine. Učenici su odmorni, nastavnici isto tako. Svi smo spremni za nove uspjehe, kako na odgojnom, tako i na obrazovnom planu. Naravno, da bi bili što spremniji za nastavu učitelji moraju popiti redovnu jutarnju kahvu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 429 | Added by: osdulistan | Date: 

Učenici, nastavnici i ostalo osoblje naše škole obilježili su dan planete Zemlje radno, tako što su svi uzeli učešća u akciji čišćenja školskog dvorišta i šire okoline škole. Sakupljeno je nekoliko kesa smeća kojeg smo uredno odložili na predviđeno mjesto za smeće.
Nakon toga uređen je školski cvijetnjak, zasađene su nove sadnice i izvršili smo zalijevanje već posađenog cvijeća.
Učenici su, zajedno sa svojim nastavnicima, uložii maksimalan trud u ovoj akciji što se najbolje može vidjeti u školskom dvorištu.

Category: Dešavanja u školi | Views: 595 | Added by: djulistan | Date: 

1-5 6-10 ... 56-60 61-65 66-70 71-71