« 1 2 3 4 ... 16 17 »
    Povodom obilježavanja Dana Armije Bosne i Hercegovine, učenici OŠ"Đulistan" prisustvovali su polaganju cvijeća na spomen obilježju poginulim borcima u proteklom ratu u Ilijašu. Tim povodom, Općina Ilijaš je održala svečanu sjednicu u kino sali, na koju su bili pozvani i naši učenici. Također, unutar   škole je obilježen Dan Armije BiH, ukrašavanjem učionica, a učenici IV razreda su pisali literarni rad na temu "Zašto volim Bosnu i Hercegovinu", među kojim su dva rada i nagrađena prigodnim poklonom.    
                               
Category: Dešavanja u školi | Views: 100 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (6)

Vrijedne učenice VI a su na kraju mjeseca marta obradile lektiru na neuobičajen način. Nakon što su sve pročitale knjigu Šukrije Pandže " Samo još kosovi zvižduću", na času bosanskog jezika i književnosti su u grupama , na svoj kreativan način, prikazale neke priče iz ove zbirke. Knjiga im se mnogo dopala , ali i to što su mogle na ovaj način obraditi lektiru. Želja im je da nastave s ovakvim načinom rada, a nastavnica Dženana Razić je obećala još ovakvih časova jer je bila prezadovoljna ovim učenicama, njihovim radom, kreativnošću i ozbiljnim pristupom času lektire.
Category: Dešavanja u školi | Views: 31 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Vrijedne učenice VI a su na kraju mjeseca marta obradile lektiru na neuobičajen način. Nakon što su sve pročitale knjigu Šukrije Pandže " Samo još kosovi zvižduću", na času bosanskog jezika i književnosti su u grupama , na svoj kreativan način, prikazale neke priče iz ove zbirke. Knjiga im se mnogo dopala , ali i to što su mogle na ovaj način obraditi lektiru. Želja im je da nastave s ovakvim načinom rada, a nastavnica Dženana Razić je obećala još ovakvih časova jer je bila prezadovoljna ovim učenicama, njihovim radom, kreativnošću i ozbiljnim pristupom času lektire.
Category: Dešavanja u školi | Views: 29 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Dana 26.03.2019.godine, nastavnica Alma Zahirović je održala ogledni čas iz predmete geografija sa učenicama VIII a odjeljenja. Nastavna jedinica ovog časa je bila Geografski položaj, smještja, podjela i reljefna obilježja Amerike. U uvodnom dijelu časa učenice su pogledale kratki video o otkriću Amerike, a nakon toga su u grupnom radu zajedno sa nastavnicom učenice obradile podjelu i reljefna obilježja Amerike. jedna od grupa je imala zadatak da pomoću stiropora izrade maketu Grand kanjona.
Category: Dešavanja u školi | Views: 25 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U našoj školi pored prostorije za produženi boravak, opremljena je prostorija koja je namjenjena za izvođenje radionica. Učenici svoje slobodno vrijeme mogu da provedu u radionici, zabavljajući se raznim društvenim i edukativnim igrama.

 

 

 

  

Category: Dešavanja u školi | Views: 38 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)