« 1 2 3 4 5 ... 16 17 »

Naši učenici kroz predmet Islamska vjeronauka proučavaju životopise odabranih ljudi, Božijih poslanika. Da bi se učenicima što više približila životna iskušenja odabranika Božijih, kroz koja su prošli pozivajući u vjeru u Jednog Boga, organizirali smo u okviru nastave praktičnu izradu Nuhove a. s. lađe spasa. Sve pohvale za učenike 4a odjeljenja i za nastavnicu vjeronauke Eminu Muminović, za nastavnika tehničke kulture Ediba Lepića koji nam je bio podrška pri izradi projekta .

 

Category: Dešavanja u školi | Views: 55 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (3)

Danas je naša vrijedna nastavnica engleskog jezika Samira Halebić održala ogledni čas. Nastavnica je pokazala kako učenici kroz igru, kreativnost i maštu izuzetno lahko pamte nastavni sadržaj. Svojim lijepim, pedagoškim stavom uspjela je animirati sve učenike u razredu. Jedno veliko excellent za našu nastavnicu i njene učenike.

Category: Dešavanja u školi | Views: 41 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Naš jezik je naše blago. Sretno, radno i uspješno vam bilo i ovog Dana maternjeg jezika.

Fra Antun Knežević (1870, Bosanski prijatelj) "Mi se ponosimo time, da je upravo naš jezik, a iz naše otadžbine uzet za osnovu književnog jezika naših komšija Srba i Hrvata. Glasoviti jezikoslovci Vuk Karadžić, Daničić, pa Ljudevit Gaj prenijeli su naš lijepi jezik u književnost obaju rečenih naroda, te ga prozvaše kako su oni hotjeli jedni srpskim a drugi hrvatskim, a o nama nigdje ni spomena. Mi sigurno imamo prava dičiti se, što se našim jezikom služe danas u književnosti naši prijatelji Jovo i Ivo, a to će nam bar svak priznati. Ali mi nikako ne razumijemo, zašto naziv, što su ga oni našem jeziku po svojoj volji, a bez našeg pitanja dali, sada nama po što po to hoće da nametnu, pa nam čak brane, da mi u našoj vlastitoj kući svoj jezik označujemo imenom našeg naroda. To je slično, kad bi našem djetetu neko drugi po svojoj volji ime nadio"

Category: Dešavanja u školi | Views: 37 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U okviru planiranih sadržaja vezanih za prevenciju maloljetničke delinkvencije, implementiran je projekat “Lopov uvijek bude otkriven.” Ovaj projekat realizira se u okviru programa “Rad policije u zajednici” u saradnji sa Visokim sudskim i tužilačkim vijećem BiH. Prezentacija edukativnog sadržaja je u našoj školi održana u petak 01.02.2019. godine, a cilj je bio povećavanje svijesti djece da se nezakonito ponašanje ne isplati i da lopov uvijek bude uhvaćen. Predavanju su prisustvovali učenici VI razreda, koji su naučili kako prepoznati i pravilno reagovati u slučaju krađe. Za demonstraciju ovog projekta bili su zaduženi policajci iz Policijske uprave Ilijaš.
Category: Dešavanja u školi | Views: 66 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (2)

Dana 11.12. 2018. godine, nastavnica perzijskog jezika Šejla Omerović- Penjo, održala je ogledni čas. Nastavna jedinica je veoma dobro i kreativno realizovana. Času su prisustvovali direktorica, pedagogica, kao i članovi aktiva. 

Category: Dešavanja u školi | Views: 109 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (3)