Naslovna » 2016 » maj » 17 » Izlet učenika VIIA u Mostar

Izlet učenika VIIA u Mostar

Utorak 26.04.2016. godine je za učenike VIIA bio poseban. Onako kako su i oni posebni. Razrednica ovog odjeljenja prof. Ena Nalić je odlučila nagraditi učenike odjeljenje jednodnevnim izletom u Mostar. Razlog - najbolji uspjeh na III internoj klasifikaciji. Osim razrednice, sa učenicima je na izlet krenula i pedagogica Meliha Ganić-Lepić. Nakon doručka kojeg su obavili odmah po dolasku u školu na izlet se krenulo u 8:30. Po dolasku u Mostar učenici su se odmorili u krugu kampusa Univerziteta "Džemal Bijedić". Nakon kraćeg odmora, krenuli su u obilazak grada. Prvo odredište je bio Španski trg. Šetnju su nastavili ulicama grada na desnoj obali Neretve. Sljedeće odredište je bila stara jezgra grada, "Stari" - ukras Mostara, kao i neizbježna šetnja mahalama u okolini Starog mosta. Učenici i nastavnici su posjetili i Karađoz-begovu džamiju gdje su obavili namaz, nakon čega su nastavili šetnju do tržnog centra Mepas Mall. Nakon nabavke "neophodnih" potrepština izletnici su se uputili prema kampusu Univerziteta gdje su se smjestili u autobus i puni utisaka krenuli put Škole.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 504 | Added by: osdulistan | Rating: 0.0/0
Name *:
Code *: