Naslovna » 2017 » juli » 30 » Konkurs za upis u prvi razred

Konkurs za upis u prvi razred

Na osnovu člana 45. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 10/04, 31/11) Osnovna škola "Đulistan" raspisuje:

KONKURS

o evidentiranju djece - školskih obveznika za upis u I razred u školskoj 2017/2018. godini

DRUGI UPISNI ROK ZA ŠKOLSKU 2017/2018. GODINU POČINJE 01.08.2017. I TRAJE DO 31.08.2017. GODINE.

Školskim obveznikom redovne osnovne škole, shodno članu 3. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju, smatra se dijete koje će do 1. marta tekuće godine navršiti pet i po godina života (odnosno punih 6 godina u septembru 2017. godine). U školu se mogu upisati djeca mlađa od utvrđene starosne dobi ako to traže roditelji/staratelji i ako škola, nakon što razmotri preporuke relevantnih stručnjaka, bude sigurna da je to u najboljem interesu djeteta.

Dokumentacija potrebna za upis učenika u I razred:

- Izvod iz matične knjige rođenih,

- Ljekarsko uvjerenje o sposobnosti djeteta,

- Potvrda o pohađanju Obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu. U slučaju da roditelji/staratelji ne prilože potvrdu dužni su dostaviti obrazloženje koje se odnosi na razloge nepohađanja Obaveznog predškolskog programa za djecu u godini pred polazak u školu.

DIJETE NE MOŽE BITI UPISANO BEZ NAVEDENIH DOKUMENATA!

ZA DODATNE INFORMACIJE OBRATITE SE PEDAGOGU ŠKOLE ILI NA BROJ TELEFONA: 033/403-321.

Category: Obavijesti | Views: 365 | Added by: osdulistan | Rating: 0.0/0