1 2 3 4 »
 

Početkom školske 2018/2019. godine, naša škola se prikljiučila projektu "Recikliran uređaj je spašen resurs" kojeg je pokrenuo Zeos eko-sistem. Tokom godine prikljupljao se elektronski otpad koji se može reciklirati. Pored prikupljanja otpada, učenici su učestvovali i u radionicama "Rastavi-sastavi." U mjesecu maju je završeno prikupljanje i sastavljena rang- lista sa osvojenim bodovima, na kojoj je naša škola zauzela prvo mjesto na Općini Ilijaš te osvojila HD TV, koji će svakako koristiti učenicima u nastavi. Zahvaljujemo se svima koji su uzeli učešće u ovom projektu.

Konačna rang -lista sakupljenih količina u projektu "Recikliran uređaj je spašen resurs!" Čestitamo na osvojenim prvim mjestima:

1. Mostar Osnovna škola  "Ilije Jakovljevića" Mostar

1. Ilijaš Osnovna škola"Đulistan"Lješevo

1. Konjic "Prva Osnovna škola" Konjic

Category: Projekti | Views: 244 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

 
Učenici VIa i VIb razreda su učestvovali u radionici za programiranje koje je organizovala JU "Gradska biblioteka" Visoko. Zahvaljujemo se na pozivu, a naši učenici su bogati za još jedno iskustvo i znanje.
Category: Projekti | Views: 202 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

 
Učenici VIa i VIb razreda su učestvovali u radionici za programiranje koje je organizovala JU "Gradska biblioteka" Visoko. Zahvaljujemo se na pozivu, a naši učenici su bogati za još jedno iskustvo i znanje.
Category: Projekti | Views: 194 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

I ove godine u našem Kampusu smo kroz razne aktivnosti obilježili rođendan plemenite hazreti Fatime, kćerke našeg Poslanika Muhammeda a.s., predvodnice svih žena u Islamu. Manifestacija je započela prezentacijom učenica PBK o životu hazreti Fatime, zatim je već tradicionalno održana modna revija hidžaba za učenice od prvog do devetog razreda, također je održan i kviz o životu hazreti Fatime za učenice od šestog do devetog razreda, kao i za učenice koledža. U okviru manifestacije upriličeno je druženje za uposlenice Kampusa, kao i za učenice uz podjelu prigodnih poklona. Manifestacija je završena priredbom i predavanjem mualime Mubine Kobilice.

Category: Projekti | Views: 256 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

Perzijsko-bosanski koledž sa internatom je, povodom Dana državnosti BiH, organizovao 14.po redu takmičenje "Znanjem gradi BiH" na kojem je učestvovalo preko 60 takmičara završnih razreda iz predmeta Bosanski jezik i Matematika.
Učenica OŠ "Đulistan" Anida Malagić je iz bosanskog jezika osvojila drugo mjesto. Čestitke Anidi, kao i Mirelmi Bečić, Harunu Bajramoviću i Abdurrahmanu Zukiću na ostvarenim rezultatima. Čestitke i profesoricama Amini Šišić i Đenani Sarajlić na uloženom trudu tokom pripremanja učenika za takmičenje. 

Category: Projekti | Views: 285 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)