1 2 3 »

Perzijsko-bosanski koledž sa internatom je, povodom Dana državnosti BiH, organizovao 14.po redu takmičenje "Znanjem gradi BiH" na kojem je učestvovalo preko 60 takmičara završnih razreda iz predmeta Bosanski jezik i Matematika.
Učenica OŠ "Đulistan" Anida Malagić je iz bosanskog jezika osvojila drugo mjesto. Čestitke Anidi, kao i Mirelmi Bečić, Harunu Bajramoviću i Abdurrahmanu Zukiću na ostvarenim rezultatima. Čestitke i profesoricama Amini Šišić i Đenani Sarajlić na uloženom trudu tokom pripremanja učenika za takmičenje.

Category: Projekti | Views: 25 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Učenici Osnovne škole "Đulistan" su defileom i polaganjem cvijeća na Spomen obilježju u Ilijašu, obilježili Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Ni hladno vrijeme nas nije spriječilo da tradicionalno obilježimo Dan nezavisnosti.

Slike na  http://djulistan.edu.ba/photo/projekti/defile/53

Category: Projekti | Views: 289 | Added by: osdulistan | Date:

Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine je nacionalni praznik koji se obilježava 1.marta svake godine, a kojim se proslavlja nezavisnost Bosne i Hercegovine od Socijalističke federativne republike Jugoslavije. Referendum za nezavisnost Bosne i Hercegovine održan je na preporuku Arbitražne komisije međunarodne konferencije o Jugoslaviji, u završnoj fazi disolucije bivše SFRJ. Održan je 29. februara i 1. marta, a označavao je opredjeljivanje građana ka budućnosti zemlje, ali ujedno je bio i uvod u krvavi rat. Punoljetni građani Socijalističke republike Bosne i Hercegovine glasali su o nezavisnosti Bosne i Hercegovine na referendumu na kojem je jedino pitanje bilo: Jeste li za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda Bosne i Hercegovine - Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive? Referendumu je pristupilo ukupno 2.073.568 glasača što je predstavljalo izlaznost od 63,6%. Od ukupno izašlih na glasanje njih 99,7 je glasalo za nezavisnost, a 0,3% protiv te odluke. Rezultati referenduma su prihvaćeni 6. marta iste godine u Parlamentu Bosne i Hercegovine.

Povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, kao i svake godine, učenici Osnovne škole "Đulistan" su defileom obilježili nezavisnost naše Bosne i Hercegovine.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/projekti/dan_nezavisnosti_2017/34

Category: Projekti | Views: 493 | Added by: osdulistan | Date:

U četvrtak 31.03.2016. za vrijem održavanja završne svečanosti za učenice i profesorice Kampusa PBK učenici Kampusa su imali na rasporedu sportske aktivnosti. Kao što se i moglo očekivati, organizirani su fudbalski turniri po uzrastima, od onih najmlađih do najstarijih. Glavni teren je bio rezerviran za najstarije, dok su učenici nižih razreda igrali na "pomoćnim" terenima. Iako to, možda, nije potrebno spominjati, borilo se za svaku loptu, za svaki aut, korner...

Category: Projekti | Views: 494 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U četvrtak 31.03.2016. je održana završna svečanost povodom Dana majki i kao kruna Sedmice h. Fatime. Svečanost je počela u 14:00 sati. U prvom dijelu održana je priredba, dok je drugi dio bio namijenjen za svečanu zakusku. U priredbi su svoje tačke imali i Behar i Dulistan i Koledž. Tačnije rečeno, učenice svih institucija Kampusa.
Priredba je otvorena učenjem Kur'ana, nakon čega je uslijedila tačka recitatorske sekcije. Uslijedio je nastup beharaca, te ilahija u izvedbi hora Dulistana i Koledža. Svoj nastup su imali i članovi recitatorske sekcije PBK.
Priredba je završena uručenjem prigodnih poklona učenicama i profesoricama Dulistana i Koledža koje nose hidžab.
Svečanu zakusku je obilježio bogat švedski sto. Svim učenicama i profesoricama Kampusa čestitamo Dan majki i dan rođenja h. Fatime.

Category: Projekti | Views: 424 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

1-5 6-10 11-13