« 1 2 3

I ove godine su učenici Kampusa Perzijsko-bosanskog koledža u sklopu Defilea slobode posjetili Visoko. Po običaju, Visoko posjeti polaznici Predškolske ustanove "Behar" i najmlađi učenici OŠ "Đulistan", učenici prvih razreda.
Program ovogodišnjeg Defilea je, osim defilea gradskim ulicama i posjete šehidskom spomen obilježju u centru Visokog, uključivao i posjetu Trgu Srebrenice. S obzirom na nepogodne vremenske okolnosti prećene stalnom kišom i uzrast učesnika Defilea, učenici su veći dio posjete Visokom obavili autobusima.
Na Trgu Srebrenice učenici su položili cvijeće i Fatihom se sjetili svih nevino stradalih Srebreničana. U nastavku Defilea učenici su posjetili šehidsko spomen obilježje u centru Visokog, položili cvijeće i učenjem Fatihe odali počast šehidima i poginulim borcima koji su svoje živote utkali u slobodu i nezavisnost Bosne i Hercegovine.

Category: Projekti | Views: 443 | Added by: osdulistan | Date:

Rudarska Breza nas je, kao i prošle godine, dočekala domaćinski. Brezu su ove godine zijaretili učenici II, III i IV razreda. Po dolasku u Brezu i izlasku učenika u naselju 6. april, povorka je krenula ulicama grada. Nakon prolaska kroz zanatski centar učenici su se zaputili prema zgradi Općine Breza. Tu su nas dočekali uposlenici općine i počastili nas sendvičem i sokom. Pred zgradom Općine učenici su izveli nekoliko recitacija nakon čega smo se zaputili prema šehidskim mezarjima u parku i kod OŠ "Enver Čolaković".
Na šehidskom mezarju u parku smo položili cvijeće i učenjem Fatihe odali počast šehidima i poginulim borcima Breze.
Sljedeće naše odredište je bilo šehidsko mezarje kod OŠ "Đulistan". I ove godine su nas na mezarju dočekali učenici OŠ "Enver Čolaković" na čelu sa pedagogicom Amrom Mušić. Nakon polaganja cvijeća i učenja Fatihe profesorica historije OŠ "Enver Čolaković" je održala kraći historijski čas. S obzirom na nepogodne vremenske okolnosti, odmah nakon historijskog časa, smjestili smo se u autobuse i zaputili se prema Školi.
Zahvaljujemo se Općini Breza i OŠ "Enver Čolaković" na saradnji i podršci u realizaciji Defilea slobode.

Category: Projekti | Views: 386 | Added by: osdulistan | Date:

Kao i nekoliko godina unazad, učenici Kampusa Perzijsko-bosanskog koledža su i ove godine 1. mart - Dan nezavisnost obilježili tradicionalnim Defileom slobode. U pohode Sarajevu krenuli su učenici VI, VII, VIII i IX razreda OŠ "Đulistan" i učenici Perzijsko-bosanskog koledža.
Iako je vrijeme bilo kišovito uprava, nastavno osoblje i učenici Kampusa su odali počast svojoj domovini.
Po dolasku u Sarajevo tradicionalno smo se zaputili prema šehidskom mezarju Kovači i Muzeju Alija Izetbegović. Osim polaganja cvijeća na Kovačima, učestvovali smo i u programu koji je organizirao Muzej Alija Izetbegović.
Nakon zavšetka programa zaputili smo se ulicama Sarajeva, od Kovača do Sebilja, Ferhadijom i Titovom ulicom do Spomenika ubijenoj djeci Sarajeva gdje smo, također, položili cvijeće i odali počast nevinoj stradaloj djeci.
Defile smo završili dolaskom pred Predsjedništvo Bosne i Hercegovine.
Nakon što su se učenici i nastavnici smjestili u autobuse, krenuli smo put Ilijaša kako bismo svojim prisustvom uveličali Dan općine - reintegracije Ilijaš.
Kao i svake godine, i ove godine smo u organizaciji Defilea slobode sarađivali sa Općinom Ilijaš koja nam je obezbijedila dva autobusa za prevoz naših učenika.

Category: Projekti | Views: 441 | Added by: osdulistan | Date:

1. mart - Dan nezavisnosti je, kao i drugi važni praznici, povod da naša Škola zasja u punom sjaju. Vrijedni učenici i nastavnici Škole su se, kao i uvijek, potrudili da Škola izgleda što ljepše. Posebno priznanje ide učenicima i nastavnicima razredne nastave koji su uredili ne samo svoje učionice, nego i školske hodnike.
Ambijent škole je najbolje opisati riječima: "Plavo-žuti, žuto-plavi nek' se pjeva, nek' se slavi."

Category: Projekti | Views: 348 | Added by: osdulistan | Date:

1-5 6-10 11-14