Naslovna »Projekti

« 1 2 3

Kao i nekoliko godina unazad, učenici Kampusa Perzijsko-bosanskog koledža su i ove godine 1. mart - Dan nezavisnost obilježili tradicionalnim Defileom slobode. U pohode Sarajevu krenuli su učenici VI, VII, VIII i IX razreda OŠ "Đulistan" i učenici Perzijsko-bosanskog koledža.
Iako je vrijeme bilo kišovito uprava, nastavno osoblje i učenici Kampusa su odali počast svojoj domovini.
Po dolasku u Sarajevo tradicionalno smo se zaputili prema šehidskom mezarju Kovači i Muzeju Alija Izetbegović. Osim polaganja cvijeća na Kovačima, učestvovali smo i u programu koji je organizirao Muzej Alija Izetbegović.
Nakon zavšetka programa zaputili smo se ulicama Sarajeva, od Kovača do Sebilja, Ferhadijom i Titovom ulicom do Spomenika ubijenoj djeci Sarajeva gdje smo, također, položili cvijeće i odali počast nevinoj stradaloj djeci.
Defile smo završili dolaskom pred Predsjedništvo Bosne i Hercegovine.
Nakon što su se učenici i nastavnici smjestili u autobuse, krenuli smo put Ilijaša kako bismo svojim prisustvom uveličali Dan općine - reintegracije Ilijaš.
Kao i svake godine, i ove godine smo u organizaciji Defilea slobode sarađivali sa Općinom Ilijaš koja nam je obezbijedila dva autobusa za prevoz naših učenika.

Category: Projekti | Views: 349 | Added by: osdulistan | Date:

1. mart - Dan nezavisnosti je, kao i drugi važni praznici, povod da naša Škola zasja u punom sjaju. Vrijedni učenici i nastavnici Škole su se, kao i uvijek, potrudili da Škola izgleda što ljepše. Posebno priznanje ide učenicima i nastavnicima razredne nastave koji su uredili ne samo svoje učionice, nego i školske hodnike.
Ambijent škole je najbolje opisati riječima: "Plavo-žuti, žuto-plavi nek' se pjeva, nek' se slavi."

Category: Projekti | Views: 249 | Added by: osdulistan | Date:

1-5 6-10 11-12