Naslovna » 2017 » maj » 19 » O školi

O školi

Osnovna škola "Đulistan" je škola sa produženim boravkom i organiziranim prijevozom učenika. Nastavni sadržaji u školi realiziraju se u skladu s Nastavnim planom i programom za osnovne škole propisanim od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.

S obzirom na činjenicu da posjeduje vlastita prijevozna sredstva, Škola, s ciljem što uspješnijeg savladavanja nastavnih sadržaja često organizira terensku nastavu, brojne izlete, obilazak velikog dijela Bosne i Hercegovine i posjete društveno - historijski značajnim mjestima.

Nastava iz engleskog jezika, kira'eta i informatike organizirana je za učenike i učenice već od prvog razreda školovanja.

Produženi boravak u školi u potpunosti je isplaniran i ispunjen brojnim vannastavnim sadržajima koji omogućuju stalan i aktivan rad sa učenicima.

U školi djeluju mnoge sekcije i klubovi čiji članovi ostvaruju izvanredne rezultate. Od samog osnivanja Osnovna škola "Đulistan" se nalazi među prvih 10 škola Kantona Sarajevo u pogledu općeg uspjeha. Pepoznatljivi smo kao škola koja predano radi na očuvanju državnosti i tradicije Bosne i Hercegovine.

Tokom boravka u Školi učenicima je osiguran doručak i ručak.

Učenici koji ostvare odličan uspjeh i primjerno vladanje ostvaruju popust na školarinu.

Category: Obavijesti | Views: 304 | Added by: osdulistan | Rating: 0.0/0