Naslovna »Obavijesti

« 1 2

Zbog isteka mandata dosadašnjih članova Školskog i Upravnog odbora, a na osnovu Zakona o srednjem obrazovanju ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 23/10), Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 10/04, 21/06, 26/08 i 31/11), Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 26/08),Pravilnika o izboru, imenovanju i načinu rada školskih i nadzornih odbora srednjih škola Kantona Sarajevo ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 6/11), Pravilnika o izboru, imenovanju i načinu rada školskih i nadzornih odbora osnovnih škola Kantona Sarajevo ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 24/12), Pravilnika o izboru i imenovanju upravnih i nadzornih odbora predškolskih ustanova Kantona Sarajevo ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj: 3/11), Osnivač "Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom", Osnovne škole "Đulistan" i Predškolske ustanove "Behar", raspisuje:

J A V N I   O G L A S

za izbor i imenovanje Predsjednika i članova Školskog odbora  "Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom", Osnovne škole "Đulistan" i Predškolske ustanove "Behar"

U Školski odbor "Perzijsko-bosanskog koledža sa internatom", biraju se:

4. Predstavnik vijeća roditelja/staratelja učenika................................................................1 član

5. Predstavnik uposlenika škole..........................................................................................2 člana

U Školski odbor Osnovne škole "Đulistan", biraju se:

3. Predstavnik roditelja/staratelja učenika............................................................................3 člana

4. Predstavnik uposlenika škole............................................................................................2 člana

U Upravni odbor Predškolske ustanove "Behar", biraju se:

1. Predstavnik Osnivača (Predsjednik)...................................................................................1 član

2. Predstavnik Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.....................1 član

3. Predstavnik Općine Ilijaš....................................................................................................1 člana

4. Predstavnik roditelja/staratelja Ustanove............................................................................2 člana

5. Predstavnik uposlenika Ustanove.......................................................................................2 člana

II

Za Predsjednika i članove Školskog odbora u Ustanovama može biti imenovan kandidat koji ispunjava sljedeće opće uvjete:

a) da je stariji od 18 godina

b) da nije otpušten iz državne službe kao rezultat disciplinske mjere, u posljednje 3 (tri) godine od objavljivanja Javnog poziva

c) da se na kandidata ne odnosi član IX 1. Ustava Bosne i Hercegovine

d) da nije osuđen za krivično djelo

e) da nije izabrani zvaničnik, nosilac izvršnih funkcija ili savjetnik u smislu Zakona o sukobu interesa u institucijama vlasti BiH ("Službeni glasnik BiH", broj: 16/02, 14/03 i 12/04).

Pored navedenih općih uslova, kandidat koji se imenuje za poziciju predsjednika i člana školskih/upravnih odbora ustanova, treba da ispunjava i sljedeće posebne uslove:

a) da posjeduje univerzitetsku diplomu

b) da nema privatni finansijski interes u ustanovi čiji se školski/upravni odbor imenuje

c) da nije direktor, odnosno pomoćnik direktora osnovne i srednje škole

d) da ima status uposlenika u ustanovi, odnosno status roditelja/staratelja djece korisnika usluga ustanove (za članove-predstavnike tih struktura)

e) da nije član više od jednog upravnog/školskog ili nadzornog odbora

Uz prijavu kandidati trebaju priložiti:

1. Biografiju

2. Univerzitetsku diplomu

3. Uvjerenje o državljanstvu (ne starije od 6 mjeseci)

4. Potpisanu i ovjerenu izjavu od strane općinske službe kojom kandidat potvrđuje sljedeće:

- da se na kandidata ne odnosi član IX 1. Ustava BiH

- da nije osuđivan za krivično djelo i privredni prestup nespojiv sa dužnošću u upravnom ili nadzornom odboru javne ustanove, da nije  izabrani zvaničnik, nosilac izvršnih funkcija ili savjetnik u smislu Zakona o sukobu interesa u institucijama vlasti BiH ("Službeni glasnik BiH", broj: 16/02, 14/03 i 12/04)

-  da nije otpušten iz državne službe kao rezultat disciplinske mjere, u posljednje 3 (tri) godine od objavljivanja Javnog poziva

- da nije direktor, odnosno pomoćnik direktora osnovne i srednje škole

- da ima status uposlenika u ustanovi, odnosno status roditelja/staratelja djece korisnika usluga ustanove (za članove-predstavnike tih struktura)

- da nije član više od jednog upravnog/školskog ili nadzornog odbora

(privredna društva, agencije, udruženja, fondovi i sl.)

Sve dokumente je potrebno dostaviti u originalu ili ovjerenoj kopiji.

Oglas ostaje otvoren 15 (petnaest) dana, od dana objavljivanja.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se razmatrati.

Predsjednik i članovi Školskog odbora će svoje dužnosti obavljati na dobrovoljnoj osnovi bez    ikakve naknade.

Dokumentaciju dostaviti najkasnije do 16.12.2016. godine, lično sekretaru Škole ili poštom na adresu Osnovna škola "Đulistan", Lješevo bb, 71387 Podlugovi, Ilijaš.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti na br. tel. 033 403 321.

Category: Obavijesti | Views: 164 | Added by: osdulistan | Date:

Osnovna škola "Đulistan" vrši upis učenika u prvi razred školske 2011/12. godine.
Dodatne informacije možete dobiti na 033-403-321.

Inicijalnu prijavu možete obaviti i putem obrasca kojeg možete naći u sekciji PREUZIMANJE.

Popunjen obrazac u elektronskom obliku možete poslati na mail:

os_djulistan@yahoo.com

ili u pisanoj formi na adresu:

OŠ "Đulistan"
Lješevo bb
71387 Podlugovi

Category: Obavijesti | Views: 428 | Added by: djulistan | Date:

1-5 6-7