Naslovna » 2016 » april » 28 » Posjeta Sajmu knjige u Sarajevu

Posjeta Sajmu knjige u Sarajevu

U petak 22.04.2016. godine učenici OŠ "Đulistan" su posjetili tradicionalni Sajam knjige koji se svake godine u aprilu mjesecu održava u Centru Skenderija. Put Sajma su krenuli učenici koji su se posebno iskazali u radu Kluba čitalaca, odnosno, oni koji su po razredima bili na vrhu Kule čitalaca. "Čitalačka ekspedicija" pod vodstvom prof. Šejle Omerović-Penjo je kako i dolikuje ljubiteljima knjige već u 10:15 bila na platou Skenderije, nakon čega su predali čarima štandova prepunih različitih naslova. Osim prof. Šejle, u pratnji nastavnice Šejle je bio i određeni broj nastavnika. Vidno umorni učenici su se oko 13:00 okupili na platou Skenderije nakon čega su se uputili put Škole.
Valja napomenuti da su i nastavnici, pored učenika, iskoristili priliku i "obezbijedili" se literaturom, kako onom za lične biblioteke, tako i naslovima za školsku biblioteku. Kako se kaže nastavnic "su imali pune ruke posla (kesa)", odnosno, tradicija zanavljanja i bogaćenja knjižnog fonda biblioteke se nastavlja.

Category: Aktivnosti izvan škole | Views: 429 | Added by: osdulistan | Rating: 0.0/0
Name *:
Code *: