Naslovna »Posjete i izleti

1 2 »

Učenici od I do V razreda na čistom zraku na planini Igman.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/posjete_i_izleti/izlet_na_igman/44

Category: Posjete i izleti | Views: 197 | Added by: osdulistan | Date:

Učenici od šestog do devetog razreda Osnovne škole "Đulistan" u posjeti Konjicu. U okviru terenske nastave, učenici i nastavnici su posjetili Zavičajni muzej, Titov bunker i kuću Zuke Džumhura.

Titov bunker u Konjicu godinama je bio dobro čuvana tajna. Građen je u tajnosti od 1953. do 1979., pod nazivom DO ARK da bi se u slučaju atomske katastrofe tu sklonili Tito i njegovih 350 najbližih suradnika. Ovaj impozatni prostor, betonske masovne konstrukcije, leži na oko 6.500 metara kvadratnih prostora i oko 300 metara dubine ispod površine zemlje.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/posjete_i_izleti/terenska_nastava_od_vi_ix_razreda/45

Category: Posjete i izleti | Views: 195 | Added by: osdulistan | Date:

Učenici VI, VII i VIII razreda su u okviru terenske nastave posjetili firme "Vispak" Visoko i "Akova Group" Brovis DD Visoko.

Zahvaljujemo se rukovodstvu firmi koje uvijek na lijep način dočekaju naše učenike.

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/posjete_i_izleti/akova_i_vispak/38

Category: Posjete i izleti | Views: 201 | Added by: osdulistan | Date:

Učenici prvog razreda OŠ "Đulistan" su u okviru svojih aktivnosti posjetili džamiju u Čekrekčijama. Džamija je napravljena kao vakuf rahmetli hadži Mehe Suše i njegove porodice. Gradnje ove prelijepe džamije je počela 8. juna 2012. godine, a svečano je otvorena 27.oktobra 2013. godine.

Više slika na  linku

Category: Posjete i izleti | Views: 554 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (6)

Saradnja OŠ "Đulistan" i njenih učenika i roditelja se opet pokazala na djelu. Naime, učenice IIIa razreda su iz predmeta moja okolina obrađivale nastavnu jedinicu o biljkama. A učenica IIIa je i Aščalić Nejra. Porodica Aščelić se već dugi niz godina bavi uzgojem cvijeća. I eto zgode za lijepe pohode.
Roditelji naših učenika su pozvali sve učenice IIIa u posjetu. U četvrtak 24.02.2016. je ova posjeta i realizirana. U posjeti su bili i učenici VIa s obzirom da je Nejrin brat Amir učenik ovog odjeljenja. Staklenici sa prekrasnim cvijećem su nas očarali. Nakon što su učenici i nastavnici završili obilazak plastenika, roditelji Aščelić su pozvali sve učenike da se pridruže Nejri i Amiru u njihovom domu, te su ih počastili slatkišima, sokom i voćem. Kako se i vidi na slikama, vrijeme provedeno u druženju sa Amirom i Nejrom je bilo lijepo.
Posjetu smo završili u 12:45 kada smo krenuli put Škole. Po dolasku u Školu oba odjeljenja su nastavila sa redovnim aktivnostima.

Category: Posjete i izleti | Views: 251 | Added by: osdulistan | Date:

1-5 6-7