1 2 3 4 5 »
Učenici predmetne nastave su posjetili grad Kakanj i obišli njegov historijski dio. Znamo mi da je to jedan divan grad, prijateljski, domaćinski, oni koji svoje goste dočekuju širom raširenih ruku. Naši učenici su uživali sa svojim razrednicima,te im kišno vrijeme nije pokvarilo raspoloženje. Gledali su crtani film "Asterix i Obelisk", zatim su bili u posjeti MUZEJU. Sa velikim interesovanjem uživali su i u razgledanju Franjevačkog samostana u Kraljevoj Sutjesci. Za kraj svog obilaska ostavili su posjetu jednoj od najstarijih džamija u BiH. Svi su bili vidno oduševljeni, prepuni divnih utisaka iz Kaknja. Nastavnici su imali pune ruke posla,ali su dali svoj maksimalan doprinos u ovoj posjeti. Naši su nastavnici kao majke i očevi djeci, zato ĐULISTAN i jeste drugi dom za svoje učenike.
Category: Posjete i izleti | Views: 1 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Veselo smo počeli,družba učenika od I do V razreda. Sunce, smijeh, radost, igra i vidno oduševljenje na licima vrlih đaka. Učitelji brižno čuvaju svoje učenike. Priroda je mjesto gdje punimo baterije za nove radne pobjede. Naša luka mira, naš ružičnjak Đulistan sprema za nas još mnogo avantura. Hrlimo ka novim pobjedama, sigurno i spremno.
Category: Posjete i izleti | Views: 10 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljima, proveli su dan u sportsko- rekreativnom centru "Safet Zajko", gdje su uživali u igri i raznim aktivnostima. Lijepo vrijem i dječija igra upotpunili su izlet, koji ostaje dugo u sjećanju.
Category: Posjete i izleti | Views: 119 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Najdraži gost muslimana je mjesec Ramazan, jer Ramazan je Mjesec milosti i oprosta. Učenici sa svojom učiteljicom Samijom krenuli su u jedan mali projekat da svaki dan Ramazana naprave po jedan paketić koji će na kraju pokloniti, taj projekat je uz pomoć roditelja, učenika i učiteljice uspio, svoje paketiće su poklonili u Udruženje Srce za djecu oboljelu od raka. Hvala roditeljima V razreda i učiteljici Samiji za trud i zalaganje da projekat uspije.
Category: Posjete i izleti | Views: 55 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Dana 30.04. 2019. godine učenici predmetne nastave zajedno sa svojim nastavnicima imali su studijsku posjetu Ahmićima i Travniku. Ahmići su malo selo u Srednjoj Bosni., gdje je izvršen ratni zločin koji su počinili pripadnici HVO 16.aprila 1993.godine nad bošnjačkim civilima . Ubijeno je 116 osoba. To je bio najveći pokolj u sukobu Bošnjaka i Hrvata. Nakon odavanja počasti žrtvama, učenici su nastavili put ka Travniku, gdje su posjetili Staru tvrđavu, kao i tek obnovljenu Šarenu džamiju.
Category: Posjete i izleti | Views: 62 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)