1 2 3 4 5 »

Učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljima, proveli su dan u sportsko- rekreativnom centru "Safet Zajko", gdje su uživali u igri i raznim aktivnostima. Lijepo vrijem i dječija igra upotpunili su izlet, koji ostaje dugo u sjećanju.
Category: Posjete i izleti | Views: 72 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (22)

Najdraži gost muslimana je mjesec Ramazan, jer Ramazan je Mjesec milosti i oprosta. Učenici sa svojom učiteljicom Samijom krenuli su u jedan mali projekat da svaki dan Ramazana naprave po jedan paketić koji će na kraju pokloniti, taj projekat je uz pomoć roditelja, učenika i učiteljice uspio, svoje paketiće su poklonili u Udruženje Srce za djecu oboljelu od raka. Hvala roditeljima V razreda i učiteljici Samiji za trud i zalaganje da projekat uspije.
Category: Posjete i izleti | Views: 26 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Dana 30.04. 2019. godine učenici predmetne nastave zajedno sa svojim nastavnicima imali su studijsku posjetu Ahmićima i Travniku. Ahmići su malo selo u Srednjoj Bosni., gdje je izvršen ratni zločin koji su počinili pripadnici HVO 16.aprila 1993.godine nad bošnjačkim civilima . Ubijeno je 116 osoba. To je bio najveći pokolj u sukobu Bošnjaka i Hrvata. Nakon odavanja počasti žrtvama, učenici su nastavili put ka Travniku, gdje su posjetili Staru tvrđavu, kao i tek obnovljenu Šarenu džamiju.
Category: Posjete i izleti | Views: 34 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

Tunel spasa je naziv za sarajevski ratni tunel koji je napravljen tokom opsade Sarajeva 1993. godine. Tunel je napravljen ispod aerodromske piste i povezivao je dvije teritorije koje su bile pod kontrolom Armije Republike Bosne i Hercegovine (Dobrinja i Butmir), pa se tako i tunel zvao "Tunel D-B". Tunel je dužine 785,5 m. Tunel je bio najstrožija tajna Sarajeva jer su kroz tunel u Sarajevo stizali hrana, oružje, cigarete itd. Predavanje je održao Harun ef. Hodžić koji ne samo da je učenicima IXa objasnio kako i zbog čega je nastao Tunel D-B nego je i podučio historijskim činjenicama i naglasio kako se naši heroji ne smiju zaboraviti.

Za mlade je putovanje dio edukacije, za stare dio iskustva, reče davno Bakon, a učenici IX razreda OŠ „Đulistan“, 11. generacija, odlučili su provesti vikend u Hercegovini i upoznati sve njene ljepote. Na našoj divnoj ekskurziju, spojili smo oba elementa dobrog putovanja – saznali smo ili obnovili naše znanje o ljepotama gradova, rijeka, tvrđava – čuvamo historiju jer ona je ipak učiteljica života i dobili edukaciju , ali smo iznimno, svedušno, svesrdno uživali svim našim čulima u ljepoti pomenutih i dobili iskustvo, a jedno od njih jeste i to: nije bitno gdje ste bitno je s kim ste.