« 1 2 3 4 5 »
Posjeta Sajmu knjige u Sarajevu.Učenici naše škole,oni najbolji u čitanju tj.na našoj Kuli čitalaca danas su posjetili Sajam knjige u Sarajevu.Učenici su imali priliku kupiti zanimljive naslove knjiga i uživati u razgledanju.Ono što ih je posebno dojmilo jeste razgovor i fotogarfisanje sa našim piscem Šimom Ešićem, kojeg ćemo uskoro ugostiti u našoj školi.Učenike su  vodile profesorice Šejla Omerović-Penjo,Dženana Razić ,pedagogoca Aida Avdagić i prof.Alma Kozić.
Category: Posjete i izleti | Views: 71 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (26)

Učenici od V do IX razreda (koji uče Perzijski jezik) su bili u posjeti Iranskom kulturnom centru u Sarajevu.Uz pratnju nastavnica Šejle Omerović-Penjo i Samire Halebić, učenike je dočekao i ugostio g.Nuri, ataše za kulturu sa njegovim saradnicima. Učenici su imali priliku da se upoznaju sa dijelom bogate Iranske kulture i uživali su u onome što su domaćini pripremili.
Category: Posjete i izleti | Views: 51 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (6)

Kao i prethodnih nekoliko godina, za vrijeme proljetnog raspusta naši učenici četvrtog i petog razreda su boravili u Krajini na ekskurziji. Posjetili su prelijepa mjesta kojih će se rado sjećati dugo godina zahvaljujemo se učiteljicama Samiji Gurdić - Gradišić i Nedžmi Čakalović, kao i učitelju Namiru Bašić i profeseru Eminu Bašiću, na uloženom trudu oko organizovanja i realizacije eksurzije.
Category: Posjete i izleti | Views: 42 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (1)

Učenici Perzijsko - bosanski koledža, Đulistana i Behara dana 04.02. 2018. godine, posjetili su ambasadu Islamske Republike Iran, povodom 40. godišnjice pobjede islamske revolucije u Iranu . Tom prilikom položeno je cvijeće i proučena je Fatiha na spomen obilježju, poginulim Iranskim šehidima u Bosni i Hercegovini
Category: Posjete i izleti | Views: 49 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U okviru praktične nastave iz hemije, realizirana je posjeta Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu povodom manifestacije
OTVORENI DANI HEMIJE
Za više fotografija postetite našu FB stranicu

 

Category: Posjete i izleti | Views: 162 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)