1 2 3 ... 7 8 »

Povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine, Perzijsko-bosanski koledž je organizovao, po trinaesti put, takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti, matematike i engleskog jezika za učenike završnih razreda osnovne škole. Učešće na takmičenju su uzeli i učenici Osnovne škole "Đulistan" i ostvarili sjajne rezultate.

Bosanski jezik - Muhamed Fejzić - 1. mjesto

                          Emira Kovač - 6. mjesto

Matematika -     Merdijja Zarean - 3. mjesto

                          Medina Bečić - 10. mjesto

Engleski jezik -  Iman Daut - 10. mjesto

Takmičilo se ukupno 19 škola i naša škola je zauzela ekipno 4. mjesto.

Čestitke našim učenicima i nastavnicima koji su ih spremali za takmičenje.

 

       

Category: Takmičenja | Views: 369 | Added by: osdulistan | Date: 

U subotu 22.04.2017. godine održano je Federalno takmičenje iz matematike na kojem je naša učenica Merdijja Zarean osvojila treće mjesto te se tako plasirala na Državno takmičenje. Čestitke učenici i nastavnicima koji su je pripremali za takmičenje.

Category: Takmičenja | Views: 525 | Added by: osdulistan | Date: 

Naša škola je bila domaćin općinskog takmičenja iz fizike održanog 15.03.2017.godine. Učenici OŠ "Đulistan" su ponovo pokazali odlično znanje. U kategoriji osmih razreda učenica Zarean Merdijja je osvojila treće mjesto, dok je u kategoriji devetih razreda učenica Planinčić Ajla osvojila prvo mjesto, a učenica Ibrišević Ema treće mjesto. Čestitamo našim učenicima i nastavnicima koji su ih pripremali i puno sreće na kantonalnom takmičenju.

Category: Takmičenja | Views: 590 | Added by: osdulistan | Date: 

JU Osnovna škola "Hašim Spahić" bila je domaćin općinskog takmičenja iz matematike koje je organizovano za učenike VII, VIII i IX razreda iz pet osnovnih škola s područja Općine Ilijaš. Učenici VIII razreda naše škole su zauzeli prva tri mjesta: Merdijja Zarean prvo mjesto, Medina Bečić drugo mjesto i Muhamed Fejzić treće mjesto. Kada su u pitanju IX razredi, naša učenica Ema Ibrišević je zauzela drugo mjesto. Čestitamo našim učenicima i nastavnicima koji su ih pripremali i puno sreće na kantonalnom takmičenju.

Category: Takmičenja | Views: 686 | Added by: osdulistan | Date: 

14.05.2016. je bio dan okupljanja najboljih matematičara Federacije Bosne i Hercegovine. Domaćin 56. takmičenja mladih matematičara Bosne i Hercegovine - Federalnog prvenstva učenika osnovnih škola bila je Osma osnovna škola "Amer Ćenanović" Butmir. Na takmičenju je učestvovalo 120 takmičara iz svih dijelova Federacije BiH. Našu Školu predstavljalo je 5 učenika i to: Merdijja Zarean i Medina Bečić u konkurenciji VII razreda, Ema Ibrišević u konkurenciji VIII razreda, te Nafija Ibrišimović i Hamza Fišek u konkurenciji IX razreda. Zadaci za sve razrede su bili visokog nivoa, a u veoma jakoj konkurenciji naši učenici su uspjeli da osvoje solidan broj bodova.
Na državno takmičenje - Juniorsku matematičku olimpijadu se plasiralo 18 učenika, prvoplasirani u konkurenciji VII, 5 učenika VIII, te 12 učenika IX razreda.
Domaćinu Osmoj osnovnoj školi, kao i svim članovima organizacionog odbora, kao i onima koji su pomogli realizaciju Federalnog prvenstva upućujemo velike čestitike na sjajnoj organizaciji.

Category: Takmičenja | Views: 1181 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (44)