« 1 2 3 4 ... 7 8 »

JU Osnovna škola "Hašim Spahić" bila je domaćin općinskog takmičenja iz matematike koje je organizovano za učenike VII, VIII i IX razreda iz pet osnovnih škola s područja Općine Ilijaš. Učenici VIII razreda naše škole su zauzeli prva tri mjesta: Merdijja Zarean prvo mjesto, Medina Bečić drugo mjesto i Muhamed Fejzić treće mjesto. Kada su u pitanju IX razredi, naša učenica Ema Ibrišević je zauzela drugo mjesto. Čestitamo našim učenicima i nastavnicima koji su ih pripremali i puno sreće na kantonalnom takmičenju.

Category: Takmičenja | Views: 732 | Added by: osdulistan | Date: 

14.05.2016. je bio dan okupljanja najboljih matematičara Federacije Bosne i Hercegovine. Domaćin 56. takmičenja mladih matematičara Bosne i Hercegovine - Federalnog prvenstva učenika osnovnih škola bila je Osma osnovna škola "Amer Ćenanović" Butmir. Na takmičenju je učestvovalo 120 takmičara iz svih dijelova Federacije BiH. Našu Školu predstavljalo je 5 učenika i to: Merdijja Zarean i Medina Bečić u konkurenciji VII razreda, Ema Ibrišević u konkurenciji VIII razreda, te Nafija Ibrišimović i Hamza Fišek u konkurenciji IX razreda. Zadaci za sve razrede su bili visokog nivoa, a u veoma jakoj konkurenciji naši učenici su uspjeli da osvoje solidan broj bodova.
Na državno takmičenje - Juniorsku matematičku olimpijadu se plasiralo 18 učenika, prvoplasirani u konkurenciji VII, 5 učenika VIII, te 12 učenika IX razreda.
Domaćinu Osmoj osnovnoj školi, kao i svim članovima organizacionog odbora, kao i onima koji su pomogli realizaciju Federalnog prvenstva upućujemo velike čestitike na sjajnoj organizaciji.

Category: Takmičenja | Views: 1225 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (46)

U četvrtak 28.04.2016. godine u OŠ "Hrasno" održano je kantonalno takmičenje iz fizike. Našu Školu su predstavljali učenici 9. razreda Nafija Ibrišimović i Hamza Fišek koji su ostvarili zadovoljavajuće rezultate. Čestitamo učenicima na ostvarenom uspjehu, kao i predmetnom nastavniku Asimu Grbi.

Category: Takmičenja | Views: 660 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (3)

U ponedjeljak 25.04.2016. godine održano je kantonalno takmičenje iz engleskog jezika. Našu Školu je predstavljala učenica IX razreda Fatima Mihaljević. U veoma jakoj konkurenciji Fatima je ostavila solidan rezultat. Čestitamo prof. Osmanu Najetoviću i Fatimi na ostvarenom rezultatu.

Category: Takmičenja | Views: 439 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U subotu 23.04.2016. godine u  u Sarajevu održano je kantonalno takmičenje programa Projekt građanin. Takmičenje je organizirano pod pokroviteljstvom Ambasade SAD, a u organizaciji CIVITAS Obrazovnog centra za demokratiju i ljudska prava. Domaćin takmičenje je bila Srednja mašinska tehnička škola.
Program su organizirale koordinatorice CIVITAS-a za Kanton Sarajevo, profesorice Sedžida Hadžić i Derviša Pleho. Kako je istakla profesorica Hadžić ove godine je u programu općinskih takmičenja svoje politike razreda predstavilo više od 400 timova osnovnih i srednjih škola.
Ekipa OŠ "Đulistan" je opet zauzela visoko 4. mjesto, za koje smo izgleda "rezervisani". Iako su i ove godine učenici Škole dobili sve pohvale za prezentiranje portofolija, odgovore na pitanje komisije i opći dojam, dalje od 4. mjesto nisu mogli. Bez obzira na to, upućejemo čestitke svim učenicima članova školske Civitas ekipe, kao i predmetnoj profesorici Almi Alibegović koja ja kao i svake godine vrijedno radila i izuzetno pripremila učenike Škole.

Category: Takmičenja | Views: 408 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)