Naslovna »Takmičenja

« 1 2 3 4 ... 7 8 »

U četvrtak 28.04.2016. godine u OŠ "Hrasno" održano je kantonalno takmičenje iz fizike. Našu Školu su predstavljali učenici 9. razreda Nafija Ibrišimović i Hamza Fišek koji su ostvarili zadovoljavajuće rezultate. Čestitamo učenicima na ostvarenom uspjehu, kao i predmetnom nastavniku Asimu Grbi.

Category: Takmičenja | Views: 548 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (3)

U ponedjeljak 25.04.2016. godine održano je kantonalno takmičenje iz engleskog jezika. Našu Školu je predstavljala učenica IX razreda Fatima Mihaljević. U veoma jakoj konkurenciji Fatima je ostavila solidan rezultat. Čestitamo prof. Osmanu Najetoviću i Fatimi na ostvarenom rezultatu.

Category: Takmičenja | Views: 337 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U subotu 23.04.2016. godine u  u Sarajevu održano je kantonalno takmičenje programa Projekt građanin. Takmičenje je organizirano pod pokroviteljstvom Ambasade SAD, a u organizaciji CIVITAS Obrazovnog centra za demokratiju i ljudska prava. Domaćin takmičenje je bila Srednja mašinska tehnička škola.
Program su organizirale koordinatorice CIVITAS-a za Kanton Sarajevo, profesorice Sedžida Hadžić i Derviša Pleho. Kako je istakla profesorica Hadžić ove godine je u programu općinskih takmičenja svoje politike razreda predstavilo više od 400 timova osnovnih i srednjih škola.
Ekipa OŠ "Đulistan" je opet zauzela visoko 4. mjesto, za koje smo izgleda "rezervisani". Iako su i ove godine učenici Škole dobili sve pohvale za prezentiranje portofolija, odgovore na pitanje komisije i opći dojam, dalje od 4. mjesto nisu mogli. Bez obzira na to, upućejemo čestitke svim učenicima članova školske Civitas ekipe, kao i predmetnoj profesorici Almi Alibegović koja ja kao i svake godine vrijedno radila i izuzetno pripremila učenike Škole.

Category: Takmičenja | Views: 307 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U petak 22.04.2016. godine u Međunarodnoj osnovnoj školi u Sarajevu održano je kantonalno takmičenje iz matematike za učenike IX razreda. Našu Školu su na takmičenju predstavljali Nafija Ibrišimović i Hamza Fišek. Učenici su za izradu zadataka imali na raspolaganju 3 sata. Nakon pregleda radova Nafija Ibrišimović je zauzela sjajno 4. mjesto i time stekla pravo učešća na federalnom takmičenju učenika osnovnih škola. Hamza Fišek iako je imao isti broj urađenih zadataka kao i Nafija, zbog stava komisije, nije imao isti broj bodova, tako da je zauzeo 8. mjesto, te kao i prethodnih godina, i ove godine izražavamo nezadovoljstvo radom komisije koja nije u potpunosti odgovorno obavila svoj posao.
Čestitamo Nafiji i Hamzi na sjajnom rezultatu, te nastavniku Fuadu Dediću koji je u periodu od općinskog takmičenja vrijedno i predano pripremao učenike.
Učenicama i nastavniku želimo puno uspjeha na predstojećem federalnom takmičenju i ostvarenje što boljeg rezultata.

Category: Takmičenja | Views: 308 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)

U četvrtak 21.04.2016. godine u Međunarodnoj osnovnoj školi u Sarajevu održano je kantonalno takmičenje iz matematike za učenike VII i VIII razreda. Našu Školu su natakmičenju predstavljali Merdijja Zarean i Medina Bečić u kategoriji VII razreda, te Ena Ibrišević u kategoriji VIII razreda. Učenici su za izradu zadatak imali na raspolaganju 3 sata. Nakon pregleda radova Merdijja Zarean je zauzela sjajno 5. mjesto u kategoriji VII razreda koja je time stekla pravo učešća na federalnom takmičenju učenika osnovnih škola. Kao i prethodnih godina, i ove godine izražavamo nezadovoljstvo radom komisije koja nije u potpunosti odgovorno obavila svoj posao.
Čestitamo Merdijji Zarean na sjajnom rezultatu, kao i Eni i Medini koje su, također, ostvarile zadovoljavajuće razultate, te nastavnici Emiri Džafo koja je u periodu od općinskog takmičenja vrijedno i predano pripremala navedene učenice, često ostajući i izvan radnog vremena.
Učenicama i nastavnici želimo puno uspjeha na predstojećem federalnom takmičenju i ostvarenje što boljeg rezultata.

Category: Takmičenja | Views: 280 | Added by: osdulistan | Date:  | Comments (0)