« 1 2 ... 5 6 7 8 »

Polovinom mjeseca aprila (15. i 16. aprila 2011.), održana je 50. jubilarna smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih kantona Sarajevo u OŠ "Meša Selimović".

Na pomenutoj smotri učenici Škole su postigli sljedeće rezultate:

Oblast elektrotehnika - II mjesto - Ibrahim Mustafić
Oblast fotografija - IV mjesto - Emina Pejmanović
Oblast visokogradnja - V mjesto - Džafer Korać
Oblast revitalizacija - IV mjesto - Adnan Zazan

U revijalnom - sportskom dijelu programa učestvovala su tri učenika:
Disciplina zmaj - Džafer Korać
Disciplina balon - Alija Zaimović
Disciplina jedrilica - Namik Mlivić

Učenici OŠ "Đulistan" su se plasirali na državnu smotru koja će se održati 27. i 28. maja u Velikoj Kladuši.

Category: Takmičenja | Views: 912 | Added by: djulistan | Date:

16. Svjetsko bijenale dječijih likovnih radova koje je održano u Kanagawai (Japan) iznjedrilo je četiri nagrađena rada učenika OŠ "Đulistan" iz Lješeva. Od ukupno 23.266 radova među 50 nagrađenih nalaze se i radovi učenika:

- Alima Zarean
- Hamza Fišek
- Husein Šabanović
- Memnun Omanović

Category: Takmičenja | Views: 716 | Added by: djulistan | Date:

08. i 09.04.2011. u petak i subotu je održano takmičenje iz predmeta tehnička kultura.
Takmičari OŠ "Đulistan", predvođeni profesoricom mr. Aidom Hamidović, su zasjali punim sjajem i okitili se najboljim plasmanom.

U generalnom poretku ekipa OŠ "Đulistan" je osvojila prvo mjesto.

Category: Takmičenja | Views: 679 | Added by: djulistan | Date:

07.04.2011. godine, na 10. godinu od osnutka Škole, učenici Đulistana su postigli najbolji uspjeh u historiji. Tog četvrtka na kantonalnom takmičenju iz matematike učenici naše Škole su zauzeli jedno prvo i dva peta mjesta. Ovaj izvanredni uspjeh je tim veći kada se zna da smo jedina škola iz Kantona Sarajevo koja među prvih 15 u sve tri konkurencije (7. devetogodišnjeg i 7. i 8. osmogodišnjeg sistema) ima 3 učesnika federalnog takmičenja po plasmanu. ČESTITAMO im od srca.

Ekipa koju su predvodili prof. Emir Kalajdžija i prof. Fuad Dedić je postigla sljedeće rezultate:

7. DEVETOGODIŠNJI
10. mjesto - ALIMA Zarean

7. OSMOGODIŠNJI
1. mjesto - ALEM Dinarević
5. mjesto - AMINA Shabar

8. OSMOGODIŠNJI
5. mjesto - IBRAHIM Mustafić
13. mjesto - KANITA Muzaferija
23. mjesto - IMAN Omanović

BRAVO MATEMATIČARI!

Category: Takmičenja | Views: 728 | Added by: djulistan | Date:

04.04.2011. u Centru za edukaciju Pedagoškog zavoda Kantona Sarajevo održano je kantonalno takmičenje iz engleskog jezika. Učenica Emina Muzaferija, u pratnji profesorice Senke Ahmetović-Palić, je zauzela 18. mjesto.

Category: Takmičenja | Views: 1073 | Added by: djulistan | Date:

1-5 6-10 ... 21-25 26-30 31-35 36-39