Naslovna »Značajni gosti

Oktobar mjesec je Mjesec knjige i tim povodom gost u našoj školi je bila Senka Bešlić, samostalni prevodilac i priređivač knjige, rođena je 1970.godine u Derventi. Osnovnu i srednju školu završava u rodnom gradu. Studij orijentalistike upisuje u Sarajevu, gdje je zatiče rat.

Serijal priča za djecu prevodi sa arapskog i perzijskog jezika i objavljuje u "Lastavici", "Evladu" i "Kevseru".

Do sada je objavila sljedeće naslove: "Priče za moju djecu", "Potraga za srećom" i "Savremeni čarobnjak".

Više slika na http://djulistan.edu.ba/photo/znacajni_gosti/senka_beslic/46

Category: Značajni gosti | Views: 125 | Added by: osdulistan | Date:

Danas je Reis ul ulema BiH dr. Mustafa efendija Cerić posjetio kompleks O. Š. "Đulistan", "Perzijsko-bosanskog koledža" i predškolske ustanove "Behar" u pratnji 40 imama iz nekoliko medžlisa koji gravitiraju opštini Ilijaš tj pomenutoj ustanovi. Susret domaćina i gosta je bio prijatan, srdačan i topao. Domaćini na čelu sa direktorom Fuadom Dedićem, šejhom Džaferom Zareanom, direktorom Seadom Poturkom i direktoricom predškolske ustanove su se potrudili da gosti vide postignute rezultate u protekloj deceniji rada, kao i zacrtane ciljeve u budućnosti.

Category: Značajni gosti | Views: 482 | Added by: djulistan | Date: